Menu

MasterCard sjednocuje placení

07.03.2013 11:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
MasterCard sjednocuje placení

MasterCard sjednocuje placení | foto: CHIP

Nabídka služeb společnosti MasterCard je široká, ale také dost nepřehledná. Všechny způsoby placení sjednotí nový systém placení nazvaný MasterPass. Jde o platební kartu, elektronickou peněženku i mobilní systém placení v jednom.

Společnost MasterCard představila novou technologii MasterPass na konferenci Mobile World Congress a umožní nakupovat nově a jednoduše – pouhým kliknutím, poklepáním nebo dotekem - na internetu, v obchodech i kdekoli jinde. Kterékoli zařízení, jako je smartphone, tablet nebo PC, se může stát platebním nástrojem. V současné době nabízí MasterCard různé varianty bezkontaktního placení: ať už se jedná o bezkontaktní nálepky, platební kartu s technologií NFC v mobilním telefonu nebo mobilní platební aplikaci MasterCard Mobile. MasterCard sjednocuje tyto varianty do jednotného systému MasterPass, který zprostředkovává internetové i mobilní platby.

V obchodě zaplatíte buďto bezkontaktně s NFC, nebo pomocí QR kódů a při placení na internetu odpadne otravné vyplňování čísla karty a doručovací adresy. Potřebné údaje vyplníte jen jednou a pak jen platbu potvrdíte PINem. Obchodníci přitom nebudou potřebovat drahý specializovaný terminál, ale bude jim stačit jakýkoliv smartphone nebo tablet.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení