Menu

Microsoft blokuje některé účty Outlooku: co se za tím skrývá

04.08.2022 07:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft blokuje některé účty Outlooku: co se za tím skrývá

Microsoft blokuje některé účty Outlooku: co se za tím skrývá | foto: Shuttterstock

Více uživatelů v těchto dnech hlásí, že jejich účty byly zablokovány. Údajným důvodem je podezřelý přístup k účtům. Zatím ale není jasné, co přesně za tím je.

Řada uživatelů v současné době informuje o tom, že jejich účty Outlooku byly zablokovány. Důvodem by mohla být podezřelá přihlášení a pokusy o neoprávněný přístup k účtům.

Pokud dojde k zablokování účtu, nelze už posílat další e-maily. Přihlášení prostřednictvím webového rozhraní ale funguje i nadále. Podezřelá přihlášení pocházejí z USA.

Zablokování účtů Outlooku: jde o problém Microsoftu?

outlook

Microsoft v současnosti blokuje některým uživatelům přístup k účtu Outlooku. Údajně je to z bezpečnostních důvodu pro ochranu před ovládnutím účtu neoprávněnými přístupy. | Zdroj: Ed Hardie/Unsplash

Překvapivé je, že IP adresy, ze kterých podezřelá přihlášení pocházejí, patří Microsoftu. Odborníci se proto domnívají, že Redmond má v současnosti problémy s bezpečnostními postupy.

Tuto teorii podporuje i skutečnost, že účet jednoho z postižených uživatelů byl po krátké době po obnovení účtu opět úspěšně synchronizován s údajně podezřelou IP adresou, a to včetně změny hesla a nastavení dvoufaktorového ověřování.

Ač to na první pohled vypadá jako komplikace, pro uživatele v zásadě jde o dobrou zprávu. Znamená to, že jejich účty nejsou ohroženy a cizí osoby k nim nemají přístup. Microsoft ale k této věci ještě neposkytl žádné oficiální vyjádření.

Zdroj: Borncity.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení