Menu

Microsoft celosvětově uvedl na trh Microsoft Office 2010

12.05.2010 14:44 | Redakce Chip + Přidat komentář
Microsoft celosvětově uvedl na trh Microsoft Office 2010

Microsoft celosvětově uvedl na trh Microsoft Office 2010 | foto: CHIP

Microsoft dnes celosvětově představil Microsoft Office 2010 a Microsoft SharePoint 2010. Společně s těmito produkty byly uvedeny na trh Microsoft Visio 2010 a Microsoft Project 2010. Uživatelům z řad firemních zákazníků přinášejí všechny nové aplikace znatelné zvýšení produktivity a růst návratnosti investic do informačních technologií.

Výsledky nezávislé studie společnosti Forrester ze začátku května 2010 potvrzují přínosy nasazení těchto nových programů pro všechny společnosti. Kromě růstu produktivity práce zaměstnanců poskytují nové programy úsporu nákladů na správu informačních technologií a zlepšují komunikaci uvnitř firmy i navenek. Společnost Forrester odhaduje, že nové verze programů mohou zájemcům z řad společností přinést více než 300% návratnost investic po třech letech od nasazení
a v průměru úsporu času více než dvou pracovních týdnů za rok. 

 

Uživatelé kancelářské sady Microsoft Office 2010 ocení především tyto funkce a aplikace:

  • Microsoft Office Web Apps. Tato hostovaná sada umožní práci s dokumenty prostřednictvím internetového prohlížeče. Office Web Apps jsou od této chvíle dostupné všem uživatelům multilicencí a uživatelům serveru SharePoint Server nebo služby SharePoint Online.
  • Office Mobile 2010. Aplikace kancelářské sady Microsoft Office 2010 mohou být používány i na cestách. Uživatelé mohou pracovat s dokumenty spuštěnými v počítačích nebo prostřednictvím sady Office Mobile v mobilním telefonu.
  • Microsoft Outlook Social Connector. Doplňky Outlook Social Connector pro sociální sítě (LinkedIn, Facebook, MySpace atd.) do Outlooku zaručují rychlejší komunikaci s přáteli a známými, zobrazení historie komunikace a jednodušší udržování kontaktů. To vše bez nutnosti přepínání aplikací a změny zažitých návyků.
  • OneNote ve všech sadách Office. Digitální poznámkový blok OneNote uloží výřezy obrazovky, zkopírované články z webu, vlastní poznámky, video i audio záznamy. K poznámkám lze uložit i související soubory.
  • Současná práce na jednom dokumentu a sdílení dokumentů. Aplikace Microsoft Word, Microsoft Office PowerPoint a Microsoft OneNote umožňují současnou práci několika uživatelů na jednom dokumentu uloženém ve webovém úložišti SkyDrive služby Windows Live nebo SharePoint. Dokumenty lze uložit jedním kliknutím do webového úložiště, odkud je snadné je s kýmkoliv sdílet.
  • Nové možnosti grafického vyjadřování. Kancelářská sada přináší nové textové efekty, nové grafické efekty, nové diagramy SmartArt, editace fotografií a videa. Aplikace PowerPoint pak umožňuje nové animace a přechody mezi snímky prezentace. Minigrafy v Excelu zobrazují trend v rámci jedné buňky.
  • Snazší zvládání přívalu e-mailů. Aplikace Outlook v takzvaném konverzačním zobrazení obsahu poštovních složek shrne stovky e-mailů do několika konverzací podle záhlaví zpráv.

Platforma SharePoint 2010 nabízí tyto funkce:

  • Flexibilní možnosti nasazení. SharePoint 2010 lze také využívat prostřednictvím služeb cloud computingu v rámci služeb Microsoft Online.
  • Pružné rozhodování. Platforma SharePoint se rychle přizpůsobí podle měnících se potřeb uživatelů aplikací a řešení.
  • Propojení s Visual Studio 2010. Vývojáři ocení snadné modelování, testování a ladění řešení na platformě SharePoint 2010. Platforma rovněž podporuje Open XML formát, Silverlight, REST a LINQ.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení