Menu

Microsoft Office je konečně i na Androidu

31.07.2013 22:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Microsoft Office je konečně i na Androidu

Microsoft Office je konečně i na Androidu | foto: CHIP

Několik měsíců trvající spekulace se naplnily – krátce po uvedení kancelářských aplikací Microsoft Office pro platformu iOS následuje i verze pro zařízení s Androidem.

Stejně jako v dříve představené verzi Office pro iOS je nezbytným předpokladem pro využití mobilní verze Wordu, Excelu a PowerPointu aktivní předplatné cloudové služby Office 365. Roční předplatné pro domácnosti přitom začíná na ceně 2 490 Kč za variantu pro 5 počítačů. Ve smartphonech s Androidem a iOS nabízejí Office aplikace základní nástroje na prohlížení a úpravy dokumentů, tabulek a prezentací, nechybí ovšem synchronizace prostřednictvím cloudu, takže můžete se stejnými daty pohodlně pracovat i z dalších zařízení, především počítačů s plnohodnotnou sadou Office programů.

Sada Office aplikací pro Android a iOS je určena pouze pro smartphony, majitelé tabletů jsou odkázáni na on-line kancelářské aplikace, dostupné prostřednictvím internetového prohlížeče. Ty mají ovšem, v prostředí prohlížečů v Androidu a iOS, jen velmi omezenou funkcionalitu. Plnohodnotné Office aplikace si tak Microsoft nechává pouze pro tablety se svými vlastními operačními systémy Windows 8 a Windows RT.

Aplikaci Office Mobile for Office 365 si můžete stáhnout z Google Play.

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení