Menu

Microsoft představil nové modely notebooků Surface: jde o největší redesign za poslední roky

24.09.2021 09:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft představil nové modely notebooků Surface: jde o největší redesign za poslední roky

Microsoft představil nové modely notebooků Surface: jde o největší redesign za poslední roky | foto: Przemyslaw Marczynski/Unsplash

Ve středu Microsoft představil nové modely své řady Surface. Všechny nové produkty mají stylový design a spoustu nových funkcí.

Řada Surface Pro zavedla formát 2 v 1 a stále se těší velké oblibě. Surface Pro 8 je nová generace tabletu s Windows a zcela novým designem.

V osmé generaci Microsoft vybavil Surface Pro přepracovaným krytem včetně většího displeje a tenčích okrajů obrazovky. Design připomíná ARM verzi tabletu bez ventilátoru, ale s hmotností 891 gramů je o něco těžší a o několik milimetrů tlustší.

Obrazovka narostla na 13 palců a nabízí rozlišení 2880 x 1920 pixelů. Poprvé také podporuje proměnlivou obnovovací frekvenci až 120 Hertzů a adaptivní přizpůsobení barev okolnímu světlu.

Uvnitř Surface Pro 8 je v závislosti na konfiguraci procesor Intel Core i3, i5 nebo i7 11. generace. Operační paměť má velikost 8, 16 nebo 32 GB a vyměnitelný disk SSD je k dispozici s kapacitou 128, 256, 512 nebo 1024 GB. K dispozici je také Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a volitelné LTE. Klasický port Surface Connect a konektor pro sluchátka zůstaly zachovány. Kromě toho jsou nyní k dispozici dva porty Thunderbolt 4 v provedení USB-C.

Microsoft Surface Pro 8: jak to bude s cenami

surface-1

Za stylový design svých přenosných počítačů si Microsoft řekne nemalou částku. | Zdroj: Microsoft

Ve srovnání s předchůdcem Microsoft slibuje výrazné zlepšení výdrže na akumulátor. Nový tablet by mělo být možné používat až 16 hodin bez přerušení.

Surface se také výrazně prodražuje. U verze Pro 8 je očekávaná cena od 29.900 Kč. Microsoft nabízí také jako příslušenství nové kryty ve čtyřech různých barvách za přibližně 4500 Kč. Budou také obsahovat prostor pro uložení nového pera Surface Slim Pen 2.

Surface Slim Pen 2 má mírně upravený design a je vpředu o něco špičatější než jeho předchůdce. Výrobce slibuje, že tlačítko bude nyní umístěno uprostřed a snáze se na něj dosáhne palcem. Skutečné speciální funkce ale uvidíme až při jeho používání.

Pero například podporuje ve spojení se Surface Pro 8 nebo novým Surface Laptop Studiem hmatovou zpětnou vazbu. To by mělo ještě více zvýšit realističnost psaní. Uživatelé Apple už to možná znají ze svého trackpadu.

Slim Pen a Surface Laptop Studio jsou také mezi produktovými novinkami

Nová hmatová zpětná vazba funguje pouze ve spojení se dvěma novými produkty společnosti Microsoft. Všechny ostatní funkce, jako je guma na zadní straně, jsou ale zpětně kompatibilní se všemi ostatními zařízeními Surface až k modelu Pro 3.

Nové pero Slim Pen by mělo být dostupné od druhé poloviny října za přibližnou cenu 3300 Kč. Microsoft bude také nabízet set, obsahující pero a kryt Type Cover za odhadem 7100 Kč.

Nový Surface Laptop Studio má nahradit Surface Book a možná i notebook. Nový špičkový notebook je zařízení určené zejména pro vývojáře softwaru a kreativní aplikace, jako je úprava fotografií nebo videa. Tomu odpovídá i hmotnost 1,8 kg a tloušťka 1,8 cm.

Zvláštností nového notebooku Studio je 14,4" displej s rozlišením 2400 x 1600 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a poměrem stran 3:2. Lze jej vysunout dopředu a dokonce zcela sklopit. Podle společnosti Microsoft je tento "studiový režim" ideální pro kreslení perem Slim Pen 2.

Microsoft Surface Go: nejmenší a cenově nejdostupnější zařízení v nabídce

surface-2

Microsoft Surface Go: malý, ale levný. | Zdroj: Microsoft

Základ novinky Surface Laptop Studio tvoří dvoudílná konstrukce, která v přední části nabízí nabíjecí slot pro pero Slim Pen 2. Uvnitř se skrývá čtyřjádrový procesor Intel Core i5 nebo i7 s integrovanou grafickou jednotkou Intel Iris Xe. Model s procesorem Core i7 lze vybavit také grafickou kartou RTX 3050 Ti od společnosti Nvidia se 4 GB paměti. Paměť RAM má v závislosti na konfiguraci 16 nebo 32 GB. SSD začíná na 256 GB a lze jej rozšířit až na 2 TB.

Porty jsou stejné jako u nového Surface Pro 8: port Surface Connect, konektor pro sluchátka a dva porty Thunderbolt 4 v provedení USB-C. Na trzích v Evropě by se měl Surface Laptop Studio objevit až v roce 2022. V USA už probíhá předprodej za 1599 USD.

Nejmenší a nejlevnější zařízení řady Surface se vizuálně nezměnilo. Microsoft vybavil Go 3 pouze aktualizovanými procesory. Základní verze s 64 GB paměti eMMC a 4 GB RAM nyní používá procesor Pentium Gold 6500Y. Dražší modely se 128 nebo 256 GB SSD a 8 GB RAM používají procesor Intel Core i3 (Y) 10. generace.

Dodávky Surface Go 3 by měly být zahájené spolu s vydáním systému Windows 11 dne 5. října 2021. Předpokládané ceny jsou přibližně od 11.100 Kč.

Surface Duo 2: druhá verze skládacího smartphonu od Microsoftu

surface-3

Výrobce představuje i nový skládací smartphone Microsoft Surface Duo 2. | Zdroj: Microsoft

Kromě tří nových přenosných počítačů se systémem Windows Microsoft ve středu poprvé také ukázal Surface Duo 2 – druhou verzi svého skládacího smartphonu. Kromě toho Microsoft nyní nabízí Surface Pro X v levnější verzi bez LTE. S cenou 899 USD je nyní model ARM poprvé levnější než verze s Intelem.

V podobě nové myši Ocean Plasic Mouse chce Microsoft dostát svému závazku k vyšší ochraně životního prostředí. Podle výrobce je pouzdro z 20 % vyrobeno z plastového odpadu, vyloveného ze světových oceánů. Jinak se jedná o běžnou bezdrátovou myš s rozhraním Bluetooth 5.0 a dvěma bateriemi AA pro napájení. Ekologická myš bude k dispozici od 5. října 2021 za v přepočtu 710 Kč.

Zajímavý je také nový Surface Adaptive Kit. Jedná se o sadu nálepek a pomůcek, které usnadňují ovládání počítače osobám s tělesným postižením. Různé samolepky s hmatovými vzory mají lidem s poruchami zraku usnadnit orientaci na klávesnici nebo zapojení kabelů. Další z pomůcek slouží k usnadnění otevírání notebooku nebo polohování. Microsoft zatím neoznámil cenu sady.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  <a href=„https:/­/www.emobilepos­.com/wp-content/upload­s/formidable/8/Wat­chnow-online-My-Hero-Academia-World-Heroes-Mission-free-2021.pdf“>.</a>
  <a href=„https:/­/www.emobilepos­.com/wp-content/upload­s/formidable/8/Wat­chnow-online-today-Last-Night-in-Soho-december-2021.pdf“>.</a>
  <a href=„https:/­/www.emobilepos­.com/wp-content/upload­s/formidable/8/Wat­chnow-online-today-hd-Silent-Night-today-free-december-2021.pdf“>.</a>
  <a href=„https:/­/www.emobilepos­.com/wp-content/upload­s/formidable/8/Wat­chnow-online-today-Encanto-today-free-december-2021.pdf“>.</a>
  <a href=„https:/­/www.emobilepos­.com/wp-content/upload­s/formidable/8/Wat­chnow-online-today-West-Side-Story-today-free-Hd-for-december.pdf“>.</a>
  <a href=„https:/­/sites.google­.com/view/cara­bermainlapula­pudimobileleg/“>­.</a>

  Reagovat na komentář

  awdawdgawyd

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení