Menu

Microsoft tlačí na větší používání účtu: další aktualizace Windows 11 pravděpodobně přinese větší nepříjemnosti

10.05.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft tlačí na větší používání účtu: další aktualizace Windows 11 pravděpodobně přinese větší nepříjemnosti

Microsoft tlačí na větší používání účtu: další aktualizace Windows 11 pravděpodobně přinese větší nepříjemnosti | foto: Sunrise King/Unsplash

Podle aktuálních informací se Microsoft chystá v příští verzi Windows 11 opět zpřísnit požadavky na účet Microsoft. To se nemusí mnoha uživatelům líbit.

Microsoft zřejmě chce přimět více uživatelů, aby ve Windows 11 používali účet Microsoft. Podle informací serveru Windows Latest bude u aktualizace Windows 11 22H2 pro instalaci účet povinný i ve verzi Pro.

Až doposud tato povinnost byla pouze ve verzi Windows 11 Home. Po instalaci Windows 11 do počítače se také automaticky nastaví služba OneDrive. Uživatelská data a některá nastavení se pak do cloudu synchronizují.

Aktualizace Windows 11: Microsoft zpřísňuje povinnost používat účet

microsoftaccount

Povinnost používat Microsoft účet pro provoz systému bude pravděpodobně trnem v oku mnoha uživatelů Windows 10 a 11. | Zdroj: Sunrise King /Unsplash

Pro instalaci systému Windows bude pravděpodobně nutné také aktivní připojení k internetu. Ve verzi Windows 10 Pro 22616 je Microsoft účet a funkční připojení také povinné, ale pouze v případě, že si nastavíte osobní účet. To ale neplatí pro pracovní a školní účty.

V tuto chvíli stále existuje možnost vše obejít zadáním fiktivního Microsoft účtu a hesla. Přestože se uživatelům zobrazí chybová zpráva, mohou kliknutím na tlačítko "Pokračovat" nastavit místní účet bez účtu Microsoftu.

Microsoft ale není sám, kdo razí trend používání účtů. Podobný postup volí i Google, který vždy nutí uživatele, aby si pro používání služeb Play na androidových zařízeních zřídili Google účet. Ve světě Apple tento proces sice není povinný a iPhone lze nastavit i bez vytvoření Apple ID, ale některé aplikace nebo služby, například App Store, nemusí fungovat správně. 

Z výhod nastavení Windows s pomocí Microsoft účtu mohou těžit uživatelé, kteří už do produktů Microsoftu hodně investovali. Budou moci snadněji přistupovat ke službám celého ekosystému, do kterého patří Xbox, Váš telefon, OneDrive, nebo synchronizovat obsah na různých zařízeních.

Zdroj: Windows Latest

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Nevim: Právě proto, že to moc lidí nezajímá a většina to naopak nechce, tak to zavedou povinně. Hnus, ale kdo tu parodii na operační systém chce používat, tak mu nic jiného nezbyde.

  Reagovat na komentář

  Win?

  Reakce na JoTe: Se na to vybodni úplně.

  Reagovat na komentář

  Vrátím se k Windows 7

  Vrátím se k Windows 7 Už mi toto začíná štvát, den co den mi chodí do mého meilu nabídka od firem na různé zboží, se kterými nemám co společného, kde tyto firmy vzaly můj meil od obchodníků ?! co šmělí s adresami, a teď by byl na trhu další šmelinář, NE !

  Reagovat na komentář

  windows?

  Reakce na Hampl Jiří: Já už jsem se toho zbavil dávno, používám Linux a MacOS, obojí mě baví. Z Windows je mi zle, nedělá mi to dobře.

  Reagovat na komentář

  A to jsem o nich uvažoval

  Na jednom PC 10, na druhém, starším, 7. Tak jsem přemýšlel, že bych místo 7 dal 10 a místo 10 dal na hlavní PC nainstaloval 11 (snad jste se v těch číslech neztratili :-)). Pokud toto zavedou, jsou úvahy u konce. NIKDY! Žádný povinný účet v tramtárii pro to, aby mohl po doma používat počítač, opravdu nechci a nepotřebuji. O nehoráznosti v podobě povinného exportu části mých dat do cloudu ani nemluvím. Ne, nejsem ani pedofil ani zločinec ani terorista, ale o takovouto „ochranu“ prostě nestojím.

  Reagovat na komentář

  Spekulace

  „pravděpodobně přinese“ „Podle aktuálních informací“ „Microsoft zřejmě chce“ „bude pravděpodobně nut­né“

  Jinými slovy, celý článek je spekulace postavená pravděpodobně (když použiju váš styl) na funkcích nějakýho testovacího buildu z insider programu a ani vy, ani těch pár spekulantů, kteří sami na vlastním webu mají vysloveně rozkošně kouzelnou formulaci vzdávající se jakékoli odpovědnosti za nepřesnost informací, si nejsou ani vzdáleně jistí tím, že to tak opravdu bude. Jako když si někdo na zpravodajský web napíše tohle, musí vědět, že jeho zdroje jsou absolutně nespolehlivý: „The information contained on this website is for general information purposes only and any reliance you place on such information is strictly at your own risk.“ Ostatně jsem v originálním článku nenašel žádnou zmínku o tom, jak na to přišli. Pro vás napsání tohohle … příspěvku zjevně taky nebylo moc pracný. Jestli se dobře dívám, tak jste jen přeložili asi polovinu článku od Windows Latest. Tomu říkám novinářská práce. :-D No radši si počkám na vydání Win11 22H2 a uvidíme. Dokud neuvidím, neuvěřím. Tohle na mě působí jen jako klasickej pseudonovinářskej žblept, napsanej jen ve snaze šokujícím hejtováním získat prokliky a přečtení.

  Reagovat na komentář

  Linux

  Jsem čím dál tím víc rád (i když jsem váhal), že jsem asi před rokem při změně HW a tím ztrátě nároku na původní legální Windows OEM zvolil cestu Linux Ubuntu. Funguje vše, nebo lze funkci nahradit jinou aplikací, až na driver pro HP Scanner na HP tiskárně (Pro 1–2 stránky nahradí foto).

  Reagovat na komentář

  Reakce na Nevim:

  Přesně tak. Widlowz mám na herním PC jenom a pouze kvůli steamu/hrám. Nějakou lite osekanou verzi desítek staženou z tpb bez M$ chujovin. Na vše ostatní tj práci a běžné používání mám linux.
  Tohle vynucování M$ účtu je kvůli identifikaci. Za pár měsíců tam přidají povinnost přidání platební karty, uvidíte.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Nevim:

  Přesně tak. Widlowz mám na herním PC jenom a pouze kvůli steamu/hrám. Nějakou lite osekanou verzi desítek staženou z tpb bez M$ chujovin. Na vše ostatní tj práci a běžné používání mám linux.
  Tohle vynucování M$ účtu je kvůli identifikaci. Za pár měsíců tam přidají povinnost přidání platební karty, uvidíte.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Nevim: Ono to nezajímá ale ani firmy, kde není centrální správa.

  Reagovat na komentář

  Stupidní ms

  Kdy už dementní malej měkkej pochopí že hráče tyhle píčoviny nezajímaj!?!!!!!!?­??!!?!?

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení