Menu

Miniaturní senzor blízkosti a okolního osvětlení

28.07.2011 17:02 | Redakce Chip + Přidat komentář
Miniaturní senzor blízkosti a okolního osvětlení

Miniaturní senzor blízkosti a okolního osvětlení | foto: CHIP

Společnost Sharp vyvinula nový senzor blízkosti GP2AP020A00F s integrovaným snímačem okolního osvětlení. Díky velikosti (4 x 2 x 1,2 mm) je ideální pro použití v chytrých telefonech a dalších mobilních zařízeních.

 

Mobilní zařízení jako jsou chytré telefony, jsou stále rozšířenější a čím dál častěji využívají dotykové panely, které umožňují ovládání pomocí dotyků prstů. Taková mobilní zařízení mají světelný senzor, který upravuje jas LCD obrazovky v závislosti na okolním osvětlení a zajišťuje tak, aby LCD obrazovka byla vždy dobře viditelná a čitelná. Mají také senzor blízkosti, který po zjištění, že tvář uživatele je příliš blízko (při telefonování) automaticky  vypne LCD displej pro snížení spotřeby energie a což také zabraňuje neúmyslnému spuštění aplikace dotykem tváře uživatele při telefonování.

Model GP2AP020A00F integruje senzor blízkosti se senzorem okolního osvětlení do jedné komponenty. Použitím pouze jednoho čipu dosáhl Sharp nejmenší v odvětví vyráběné velikosti, která umožní větší volnost při navrhování konstrukce mobilních zařízení.

Tento produkt má také obvod pro zpracování digitálního signálu ve vysokém rozlišení pro vylepšení citlivosti vnímání světla a přesnější zpracování. Model GP2AP020A00F dokáže rozpoznat extrémně nízkou intenzitu osvětlení až úrovni 0,02 luxu. Světelné senzory skryté na povrchu mobilních zařízení byly obvykle v barvách s vysokou světelnou propustností, ale tento produkt může mít stejnou barvu jakou má mobilní zařízení a stále bude schopný detekovat okolní osvětlení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení