Menu

Mnohem jednodušší sdílení souborů ve Skype: nová funkce je v současnosti velmi užitečná

02.04.2020 14:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Mnohem jednodušší sdílení souborů ve Skype: nová funkce je v současnosti velmi užitečná

Mnohem jednodušší sdílení souborů ve Skype: nová funkce je v současnosti velmi užitečná | foto: CHIP

Bez ohledu na to, zda pracujete z domova nebo z kanceláře, často využívaným komunikačním nástrojem je Skype.

Skype je jednodušší alternativa k Teams a funguje napříč platformami. Microsoft nyní připravil malou aktualizaci, kterou by mnoho uživatelů Windows v současné době mohlo ocenit. Není potřeba hned nasazovat složitý svět MS Teams. Vzdálená komunikace a spolupráce také dobře funguje prostřednictvím klasiky v podobě Skype. Pokud jde o telefonování po internetu a videokonference, Skype je už po mnoho let oblíbeným nástrojem. Přestože pro videohovory prostřednictvím smartphonů existují alternativy, např. FaceTime nebo WhatsApp, oblíbenosti Skype nedosahují.

Není tedy divu, že Microsoft na Skype stále aktivně pracuje a do programu neustále přidává nové funkce. V aktuální verzi 8.58.0.93 je k dispozici praktická funkce pro snadnější sdílení souborů. Uživatelé Windows to mohou udělat přímo z kontextové nabídky Průzkumníka. Stačí v Průzkumníku vybrat soubor, klepnout na něj pravým tlačítkem a vybrat možnost "Sdílet se Skype". Otevře se okno, do kterého ještě můžete zapsat textovou zprávu. V jeho spodní části jsou ještě uvedeny často používané kontakty, k výběru příjemců souboru můžete také použít funkci vyhledávání.

Obsah mohou sdílet i uživatelé mobilních aplikací. V případě Skype pro Android se odpovídající funkce nachází v oblasti sdílení, v případě Skype pro iOS lze použít pouze pro sdílení fotografií. Kompletní seznam inovací nové verze Skypu najdete na oficiálním seznamu od Microsoftu.

Stáhněte si: Microsoft Skype

skype-logo

Skype 8.58.0.93

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí Skype můžete telefonovat, chatovat a realizovat videopřenosy přes internet.

Stáhněte si

Skype: sdílení obrazovky, rychlé schůzky a ještě mnohem více

Ve srovnání s ostatními nástroji pro videochat Skype boduje díky mnoha praktickým funkcím, díky kterým je videohovor pohodlný. Kromě funkce "Meet Now/Setkat se nyní", kterou lze použít k vytváření rychlých videochatů jednoduše prostřednictvím odkazu, existují také různé funkce pro skupinové chaty. Například volání lze naplánovat nejen pro jednotlivce, ale také pro skupiny. Také v oblasti chatování je Skype velkým pomocníkem. Kromě dotazníků a soborů GIF umí také posílat objemnější soubory, takže není už k tomu potřeba odskakovat k e-mailu.

ANKETA: Používáte hlasové zprávy?

33%
67%
Celkem hlasů: 6

Další oblíbenou funkcí je sdílení obrazovky. Aktivací odpovídající položky nasdílíte svému komunikačnímu protějšku svou obrazovku. To je praktické zejména v profesionálním prostředí pro prezentace nebo vzdálenou podporu přímo u počítače, ale dají se tak i se známými nebo rodiči sdílet např. fotky z dovolené.

Chcete-li se k hovoru na Skype vrátit a poslechnout si jej ještě jednou později, služba Skype to umí také. Hovory a videochaty ukládá až na 30 dnů, takže si v případě potřeby můžete připomenout zapomenuté podrobnosti.

Dobrá práce, Microsofte

Jednoduché a přitom moderní rozhraní, pravidelně přidávané funkce, funkční prostředí, Microsoft je zkrátka se Skype na dobré cestě. Podobně jako poslední změna ze Skype Classic na novou, elegantní verzi ukazuje směr vývoje k minimalistickému modernímu rozhraní se současnými praktickými funkcemi. A to je zvlášť důležité v oblasti soukromých uživatelů, protože např. videohovory na WhatsApp jsou také docela použitelné a pro Skype to může znamenat konkurenci.

Mohlo by vás také zajímat: nástroje pro sdílení dosahují v současnosti stahovacích rekordů

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení