Tipy pro iPhone: stahování fotografií a videí do PC s Windows 10 a práce s videi v Brave
Ve Windows 10 můžete snadno přistupovat k fotografiím a videím uloženým v Apple iPhonu.…
Dostali jste nový smartphone? Vyvarujte se při jeho zprovozňování klasických chyb | foto: Kira auf der Heide/Unsplash
Nový mobil je oblíbeným dárkem. Jakmile ho ale vyjmete z obalu, je potřeba promyslet několik věcí. Na něco je dobré si dát pozor a některých chyb se zcela vyvarovat.
Nejnovější model chytrého telefonu patří mezi velmi oblíbené dárky. Při přechodu na nový mobil a jeho nastavování je ale nutné přenést data z doposud používaného zařízení. To je v současnosti docela snadné a existuje k tomu účelu spousta aplikací. Jednou z nich je například Smart Switch, která je určena majitelům nových telefonů od Samsungu a pomůže s přechodem z iPhonu, Blackberry anebo jiného smartphonu stejného výrobce.
Přesto existuje několik chyb, kterých by se uživatelé měli při změně mobilního telefonu obecně vyvarovat.
Při přechodu na nový mobilní telefon nezapomeňte odstranit nepotřebné aplikace, fotografie a další obsah. | Zdroj: Thomas Ulrich/Pixabay
Přenos všech dat: staré fotografie, dokumenty nebo aplikace mohou paměť nového mobilu okamžitě zaplnit a vám už nezůstane volný paměťový prostor na nový obsah. Je lepší při odložení starého mobilu vědomě vybrat jen ty aplikace a soubory, které opravdu potřebujete, a přesunout, zálohovat, anebo jednoduše vymazat všechna data, která už nepotřebujete.
Odložení starého mobilu bez zálohy: každý, kdo používá WhatsApp, Threemu a další komunikátory a chce si přenést na nový mobil stávající komunikaci, musí nejprve provést několik akcí na starém mobilu. Před aktivací aplikace v novém mobilu je třeba v závislosti na konkrétní aplikaci proběhlé konverzace zálohovat.
Abyste zajistili, že váš mobilní telefon nebude vystaven žádnému bezpečnostnímu riziku, měli byste vždy aplikace aktualizovat a zajistit tak, aby neobsahovaly žádné bezpečnostní chyby a známé zranitelnosti. | Zdroj: Ri Butov/Pixabay
Ponechání předem instalovaných aplikací v aktivním režimu: takzvaný bloatware je velmi rozšířený. Výrobci jako například Samsung poskytují spoustu předem instalovaných, zcela zbytečných aplikací. Ty lze deaktivovat v nastavení a zajistit tak, že nebudou zbytečně spotřebovávat kapacitu akumulátoru ani paměť. Také je můžete skrýt se seznamu aplikací.
Nová instalace starých aplikací: pokud nějakou aplikaci používáte už několik let, je dobré si ověřit, zda je stále vyvíjena a aktivně podporována. Pokud už tomu tak není například proto, že poslední aktualizace proběhla před lety, měli byste přejít na jinou alternativu. Staré aplikace mohou představovat bezpečnostní riziko, protože už u nich nemusí být opravovány chyby a další nedostatky.
Ve Windows 10 můžete snadno přistupovat k fotografiím a videím uloženým v Apple iPhonu.…
Při každodenní rutinní práci na PC, ať už jde o desktop nebo notebook, ušetří čas používání…
Zkoušeli jste někdy extrahovat text ze souboru PDF? Obvykle to moc dobře nefunguje. Výrobce…
Požár může vzniknout rychle. Může k němu dojít při opékání nebo grilování, od ohně v krbu…
Příznivci společnosti Apple už nějakou dobu netrpělivě očekávají nový operační systém pro…
Nejen mladí politici, ale i technologičtí vizionáři se mohou dopouštět odsouzeníhodných…
Společnost Mastercard chce v budoucnu zákazníkům nabídnout nový způsob platby, který doposud…
Vedle videokonferenční aplikace Teams od Microsoftu těžila z protipandemických opatření i…