Menu

Kuriózní plány Googlu: androidové smartphony budou monitorovat kašel a chrápání

02.06.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Kuriózní plány Googlu: androidové smartphony budou monitorovat kašel a chrápání

Kuriózní plány Googlu: androidové smartphony budou monitorovat kašel a chrápání | foto: Jess Foami/Pixabay

Google v současnosti pracuje na nové funkci pro androidové smartphony. Půjde o monitoring uživatelů během spánku. Co se za tím skrývá?

Společnost Google pracuje na nové funkci pro smartphony, která bude velmi pravděpodobně nejprve uvedena u vlastních zařízení Pixel. Jedná se o funkci, která má monitorovat spánek uživatele. O novince, zaměřené na sledování kašle a chrapotu uživatelů v průběhu spánku, píše server 9to5Google.

Tyto údaje mají lidem poskytnout informace o kvalitě jejich nočního odpočinku. Hodnocení se provádí pomocí speciálního algoritmu.

Nová androidová funkce: datum uvedení je zatím neznámé

pixel4

Monitoring chrápání a kašle: Google v současnosti pracuje na nové funkci, která bude pravděpodobně nejdříve uvedena na vlastních androidových smartphonech Google Pixel. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

V tuto chvíli mohou novou funkci testovat pouze zaměstnanci společnosti Google. Podle jejích plánů je připravovaná "Sleep Audio Collection" pravděpodobně pouze první z několika funkcí sledování spánku.

Výrobce zatím neupřesnil, zda bude funkce dostupná pouze pro smartphony Pixel, nebo pro všechna zařízení se systémem Android.

Zdroj: 9to5Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    jak se ten google snaží

    šmírování nezná mezí

    • jen nevím, kdo tyhle záznamy od googlu asi koupí

    žeby seznamovací agentury?

    Reagovat na komentář