Menu

Nabíjení akumulátoru bez sítě: Huawei plánuje revoluci v oblasti mobilů

28.09.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nabíjení akumulátoru bez sítě: Huawei plánuje revoluci v oblasti mobilů

Nabíjení akumulátoru bez sítě: Huawei plánuje revoluci v oblasti mobilů | foto: Thomas Kelley/Unsplash

Čínský výrobce Huawei plánuje revoluci na trhu s mobilními telefony: do budoucna se uživatelé smartphonu obejdou bez přítomnosti elektrické zásuvky. Místo toho bude jako zdroj energie sloužit slunce.

Dnes potřebujete k nabití mobilního telefonu elektrickou zásuvku. Ať už používáte propojení s nabíječkou kabelem, bezdrátové řešení, dobíjíte z power banky, anebo v automobilu, bez možnosti připojit nabíječku ke zdroji napětí se prozatím neobejdete. Huawei nyní plánuje revoluční řešení, které by uživatelům přineslo nezávislost z hlediska dostupnosti elektrické zásuvky.

Ve středu minulý týden vyšlo najevo, že výrobce požádal o patent na solární baterii, o čemž mimo jiné informuje server China Money Network (chinamoneynetwork.com) ve svém příspěvku "China Tech Digest: Xiaomi Invests In Automotive Chip Company; Huawei Unveils Solar Battery Patent".

Nabíjení smartphonu bez připojení k elektrické zásuvce: patent Huawei přináší i další výhody

huaweii30

Do budoucna mohou uživatelé smartphonů Huawei využít k dobití svých zařízení solární energii. | Zdroj: Kenny Leys/Unsplash

Patent má i další výhody. Nová metoda je údajně z dlouhodobějšího hlediska účinnější, než předchozí řešení nabíjení pomocí kabelu nebo indukce. Kromě toho by šetrné nabíjení solární energií, tedy menším nabíjecím proudem, mělo zajistit, že akumulátory zařízení budou použitelné dlouhodoběji.

Huawei se sice zmiňuje o pohodlném ovládání, ale další podrobnosti o implementaci prozatím chybí. Kdy a zda bude řešení solární nabíječky k dispozici na trhu, to zůstává velkou neznámou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  CHytrej

  Reakce na oldřich zela: srovnavat hodinky a telefon je trochu zcestne. A na vase se nedomluvi protoze stridani casu se zavedlo mimo jine kvuli setreni energii … genie

  Reagovat na komentář

  EK připravuje nařízení pozdě

  Dávno jsem tvrdil, že elektrifikace aut je jen hluchý květ na stromu lidského poznání. Vodík tu blbost zelených přebije. To samé s nabíjením mobilů, nikdy se výrobci nedomluví na jednom jednotném kabelu, nějaká EU, potažmo EK je jim k smíchu. Citizen má solární nabíjení hodinek již dávno. A ještě: kdy se slavná EU dohodne na letním či zimním času? Nikdy.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení