Menu

Telefonujete rádi přes Facebook Messenger? Aktualizace přináší sympatický detail

03.06.2022 15:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Telefonujete rádi přes Facebook Messenger? Aktualizace přináší sympatický detail

Telefonujete rádi přes Facebook Messenger? Aktualizace přináší sympatický detail | foto: Magnet.me / Unsplash

Společnost Meta v poslední aktualizaci své chatovací platformy Facebook Messenger sází víc na to, že uživatelé budou chtít místo chatování rovnou pořádat videohovory či audiohovory. Upraví kvůli tomu dolní dok s přepínáním.

Chatovací aplikace Facebook Messenger nabízí, jako celá řada konkurenčních služeb, také funkci telefonátů. A to buď formou pouze hlasových hovorů, nebo rovnou videohovorů se zapnutou kamerou (přední či zadní).

Facebook ale zdá se vidí v tomto způsobu komunikaci velký potenciál do budoucna. Jak prozrazuje web Digital Trends, příští aktualizace by měla nabídnout přepracovanou dolní lištu. Tam aktuálně uživatelé v České republice mohou vidět pouze dva přepínače: Chaty a Lidé. V prvním vidíte své rozpracované komunikace, v druhém pak seznam aktivních přátel. Aktualizace však přidá ještě další dvě: Stories (příběhy, krátké příspěvky od vašich přátel) a Calls (volání, hovory).

Facebook Messenger protežuje volání

Tímto krokem se zástupci firmy Meta, kteří mají na starosti Messenger, snaží zvednout zájem o telefonování přes aplikaci. Již v tuto chvíli je možné využívat Facebook Messenger jako svůj hlavní komunikační klient, lze totiž přes něj posílat SMS zprávy a synchronizovat veškeré kontakty. Je však otázkou, kolik z 1,3 miliardy aktivních uživatelů každý měsíc tuto funkci reálně využívá.

Pro kontext je zajímavé i to, že přepracovaný spodní panel nabídl před nedávnem WhatsApp – též aplikace ze stáje Meta. Ten v aktuální verzi nabízí hned pětici položek na spodní liště: zleva Stav, Hovory, Fotoaparát, Chaty a Nastavení. Svým vzezřením a jednoduchým ovládáním je pro mnohé uživatele přijatelnější než Messenger.

Aktualizace by měla být v oběhu již nyní. Na jednotlivé telefony a tablety bude přicházet ve vlnách, tudíž nelze s naprostou přesností říct, kdy k vám dorazí, pravděpodobně ale v rámci týdnů, maximálně měsíce. Společně s tím by do Facebook Messengeru měly konečně dorazit i pokyny pro skupinový chat, jako je “@everyone” pro vyžádání pozornosti všech účastníků, případně “/silent” pro případ, že chcete někomu sdělit soukromou zprávu v rámci skupinového chatu.

Zdroj: Digital Trends, 9to5Mac

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.