Menu

Motorola inovovala oblíbený Razr: oficiálně v prodeji od poloviny září

11.09.2020 17:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Motorola inovovala oblíbený Razr: oficiálně v prodeji od poloviny září

Motorola inovovala oblíbený Razr: oficiálně v prodeji od poloviny září | foto: 9to5Google.com

Na trh přichází druhá verze skládacího smartphonu od Motoroly. Podle informací od výrobce se známý model objeví s několika inovacemi v průběhu příštího týdne: tentokráte s 5G, ale poměrně vysokou cenou.

Podpora 5G a vylepšený fotoaparát – to jsou hlavní inovace známého véčka, které se nyní nazývá Razr 5G. Flexibilní vnitřní OLED displej se sklápí zhruba uprostřed a má stále rozměr 6,2" (2142 x 876 px).

Očekávána cena telefonu činí v přepočtu 39.900 Kč, ale za tuto cenu vyšší třídy bude bude osazen "pouze" procesorem Qualcomm Snapdragon 765G, který nahrazuje model 710. I když podporuje technologii 5G, odpovídá spíš kategorii střední třídy. K dispozici bude mít 8 GB RAM a 256 GB interního úložného prostoru.

Motorola Razr 5G: oficiálně na trhu od poloviny září

razr5g1

Smartphone Motorola Razr 5G by se měl na evropském trhu objevit v pondělí 14. září. | Zdroj: Motorola

Délka telefonu je poněkud menší, než u předchozího modelu. Opačný trend zaznamenala kapacita akumulátoru, která je o 300 mAh vyšší, celkem poskytuje 2800 mAh. Hlavní fotoaparát má senzor s rozlišením 48 Mpx a funkcí quad-pixel binning (skládání čtyř bodů snímače do jednoho výsledného bodu), optickou stabilizaci obrazu a time-of-flight senzor pro dosažení vyšší kvality fotografie.

K vyššímu uživatelskému komfortu přispívá vnější obrazovka formátu 2,7", kterou Motorola nazývá Quick View Display. Uživatelé si tam mohou umístit aplikace dle vlastního výběru a mít k nim snadný přístup, aniž by museli otevírat tělo telefonu.

V Evropě bude telefon dostupný od pondělí 14. září, některé české e-shopy jej už mají formou předobjednávky v nabídce nyní s uvedeným zahájením prodeje 1. a 6. 10. Razr 5G bude dodáván s Androidem 10, brzy bude následovat aktualizace na verzi 11.

Foto v záhlaví článku: 9to5google.com

mohlo by vás také zajímat: odhalen nový patent samsungu – výrobce pracuje na technologii transparentního displeje

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.