Menu

Byl odhalen nový patent Samsungu: výrobce pracuje na další revoluční technologii

10.09.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Byl odhalen nový patent Samsungu: výrobce pracuje na další revoluční technologii

Byl odhalen nový patent Samsungu: výrobce pracuje na další revoluční technologii | foto: rendering LetsGoDigital

Skládací mobilní telefony jsou trendem a Samsung byl v čele jejich vývoje a postupného uvedení na trh. Podle nového patentu technologická společnost pracuje na další inovaci v oblasti smartphonů.

Modely Galaxy Flip a Galaxy Fold Z se skládacími displeji ve svislém i vodorovném směru znamenají nejnovější inovace, kterými Samsung obohatil trh mobilních telefonů. Podle nejnovějších informací technologický gigant nyní pracuje na další inovativní technologii, která se opět týká displeje.

Jak uvedl technologický portál LetsGoDigital, jihokorejský výrobce v lednu letošního roku podal patent na smartphone s OLED displejem. Jeho specialitou je možnost přepnutí do transparentního režimu. Dokument byl patentovým úřadem zveřejněn 27. srpna. Alternativně by tato technologie mohla být použita i pro jiné produkty spotřební elektroniky, jako například monitory, televizory, displeje notebooků, herních konzolí nebo fotoaparátů.

Odhalený patent: Samsung pracuje na transparentním smartphonu

samsungpatent1

Na základě informací podaného patentu výrobce Samsung v současnosti pracuje na smartphonu s průhledným displejem. | Zdroj: vizualizace LetsGoDigital

Dokument, který schválil americký patentový úřad USPTO, popisuje především funkčnost průhledného displeje. Model je ilustrován dvěma grafikami. 

Na základě informací z patentového dokumentu vznikly první renderované obrázky, které přibližují možný design smartphonu s transparentním displejem. Kromě speciálního displeje jsou patrné také velmi úzké rámečky zařízení. Podle uvedených informací je základem OLED displej, který se vyznačuje nízkou spotřebou energie, vysokou úrovní jasu a rychlou dobou odezvy ve srovnání s klasickými LCD displeji. OLED obrazovka je vybavena průhledným zobrazovacím panelem, kterým může procházet světlo. Obsah lze tedy zobrazit na průhledné obrazovce, přes kterou je vidět. V souvislosti s budoucím nasazením do praxe Samsung také doplňuje, že tuto technologii bude možné použít i s flexibilními displeji, které je možné ohýbat, skládat nebo rolovat.

Jedná se o technicky definovaný patent, který jde do velkých podrobností ohledně jednotlivých vrstev a komponent důležitých pro dosažení průhlednosti. Detailnější představa o konkrétní implementaci patentované technologie výrobcem ale zatím chybí. Zůstává tedy otázkou, jak budou navrženy konstrukční prvky zařízení, jakými jsou akumulátor, čipová sada nebo základní deska. Samsung už pravděpodobně na zmíněných komponentách pracuje, a to v miniaturním formátu. Kdy a zda vůbec se smartphony s transparentním displejem objeví na trhu ale zůstává otevřené.

mohlo by vás také zajímat: změna strategie u samsungu? galaxy S21 by mohl nahradit řadu note

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení