Menu

Motorola představí Razr 2022: nové skládací véčko slibuje ikonický vzhled a konečně i maximální výkon

11.05.2022 08:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Motorola představí Razr 2022: nové skládací véčko slibuje ikonický vzhled a konečně i maximální výkon

Motorola představí Razr 2022: nové skládací véčko slibuje ikonický vzhled a konečně i maximální výkon | foto: Lenovo, Motorola

Původně americká Motorola byla jednou z vůbec prvních značek, která uvedla na trh svůj smartphone se skládacím displejem. V podání tohoto výrobce nesmělo jít o nic jiného, než véčko ve stylu legendárního Razru. Teď je na cestě už třetí generace – dokáže zaujmout?

Psal se rok 2019, když se Motorola (dnes již více čínská než americká) pokusila vrátit z mobilního záhrobí svůj ikonický telefon Razr. Ten dostal celodotykový ohebný displej, venkovní panel pro notifikace a také dost nevzhlednou bradu, pouze jeden fotoaparát a málo výkonu.

Částečně se o reparát pokusil model Razr 5G o rok později. Nabídl sice silnější 48Mpx fotoaparát, větší baterii, tehdy aktuální Android 10 a konečně i vyšší výkon s čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 765G a podporou 5G. Opět ale šlo jen o zařízení pro fanoušky a pamětníky původního véčka, ne o skládací smartphone, který by pobláznil davy. A svůj podíl na neúspěchu měla i cena, která činila na startu prodeje bezmála 40 tisíc korun s DPH.

Motorola Razr 2022: do třetice všeho dobrého

moto

| Zdroj: Thai Nguyen/Unsplash

Na třetí pokus už by to vyjít mohlo. Podle dostupných informací lovce úniků Evana Blasse totiž společnost s velkým “M” v logu chystá pro letošní rok nové skládací véčko. Má jít o model Razr 2022 a pracovní název je “Maven”.

Novinka přinese řadu vylepšení, jako je třeba duální zadní fotoaparát. Hlavní fotosnímač dostane rozlišení 50 Mpx, přičemž sekundární 13Mpx kamerka bude vhodná pro super širokoúhlé snímky a také makro. Nová bude i čelní selfie kamera v průstřelu vnitřního displeje, která počítá s rozlišením 32 Mpx.

Z další výbavy potěší aktuálně nejvýkonnější čipset smartphonového světa – Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, dále 8 nebo 12 GB RAM, 256 či až 512 GB uživatelské paměti a snad i o něco větší akumulátor, než 2 800 mAh u modelu z roku 2020. A pak je tu samozřejmě ještě cena, kterou by Motorola neměla přepálit jako v případě prvních dvou skládaček. Žádné věrohodné informace ohledně údajné ceny však zatím nejsou k dispozici.

Zdroj: Evan Blass / Twitter91Mobiles

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení