Menu

Na iPhonu 6 běží Windows 98

11.11.2014 12:26 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Na iPhonu 6 běží Windows 98

Na iPhonu 6 běží Windows 98 | foto: CHIP

Už vás na novém iPhonu 6 Plus nebaví systém iOS? Nainstalujte si Windows 98. To se totiž podařilo čínskému hackerovi pomocí herního simulátoru, který je dostupný v App Store.

iphone-6-98-3101379b-nahled

Foto xyq058775 na bbs.feng.com

Podle příspěvku na populárním technologickém fóru bbs.feng.com je jeho aktivnímu členu podařilo na jeho nový Apple iPhone 6 nainstalovat operační systém Windows 98. Použil k tomu emulátor DOS nazvaný iDOS, který je dostupný na App Store a původně byl vyvinut pro hraní klasických her pro DOS na zařízeních s iOS.

iphone-98-3-3101519c

Není to poprvé, kdy se někdo pokouší starší operační systém dostat na zbrusu nové zařízení. Nedávno se jinému hackerovi podařilo nainstalovat operační systém Windows 95 (podívejte se na video) a Minecraft PE a Doom na chytré hodinky se systémem Android Wear. Doom je v tomto směru vůbec populární aplikace. Podařilo se ji totiž rozchodit i na tiskárně Canon Pixma (podívejte se na video) .

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení