Menu

Na mapách mapy.cz najdete nově i „kešky“

11.09.2015 17:07 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Na mapách mapy.cz najdete nově i „kešky“

Na mapách mapy.cz najdete nově i „kešky“ | foto: CHIP

Pro fanoušky geocachingu připravil Seznam.cz novou funkci do svých map. Po dohodě se společností Groundspeak vývojáři přidali možnost vyhledat kešky v okolí přímo na Mapy.cz.

Keše jsou vyhledatelné jak na webu, tak v mobilní aplikaci např. na výrazy "keš" nebo "geocaching". Kešky lze uložit do Batůžku pro možnost pozdějšího rychlého zobrazení, stejně tak je můžete přidat do plánovače a naplánovat si tak nejefektivnější trasu mezi nimi. Keše je také možné filtrovat podle druhu, např. dotaz "tradiční keš" vyhledá pouze tradiční kešky.

Zaměření kešek je vždy mírně posunuto oproti skutečné poloze z důvodu herních a licenčních podmínek. Jedná se řádově o metry, pokud i tak budete chtít zcela přesnou polohu, uvádíme v detailu link konkrétní kešky přímo na geocaching.com (pro přesné informace je nutný login).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Mapy.cz už jsou bohužel bez „kešek“: Přes víkend proběhla spousta debat s aktivními hráči, kteří vyjádřili velké obavy, že zpřístupnění kešek na Mapy.cz povede k jejich ničení a ztrátám ze strany nezkušených a příležitostných hrá­čů.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení