Menu

Na problémy s Windows: nástroj provede automatické opravy

20.04.2020 08:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Na problémy s Windows: nástroj provede automatické opravy

Na problémy s Windows: nástroj provede automatické opravy | foto: CHIP

Problémy s Windows mohou mít různý charakter a často je obtížné najít příčinu. Díky tomu může být pro méně zkušené uživatele komplikované znovu uvést Windows do provozu a vzniklé nedostatky odstranit.

V takových situacích může pomoci bezplatný nástroj, na němž nejkomplikovanější je jeho název: All in One – System Rescue Toolkit. Zbytek už je docela v pohodě, protože výrobce chtěl nabídnout opravné řešení, které mohou použít k navrácení Windows k normální funkci i běžní uživatelé. Klasické kolekce nástrojů mohou často selhávat, protože je potřeba vědět, kde začít a jak opravné nástroje použít.

Nástroj System Rescue Toolkit se pokouší této úlohy zhostit bez zásahu uživatele. Stačí spustit soubor exe, nástroj se rozběhne a pokusí se Windows opravit. Pozor, vzhledem k tomu, že při opravách může docházet k restartům, je dobré před spuštěním programu zálohovat všechna důležitá data.

Stáhněte si: Autofix pro Windows

allinone-logo

All in One – System Rescue Toolkit Lite 2018 v2018 / 01/02

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj Windows „All in One - System Rescue Toolkit“ zahrnuje několik  funkcí pro opravu systému Windows.

Stáhněte si

 

Klady
jednoduchá manipulace
dobrá kontrola systému
Zápory
časová náročnost

Autofix pro Windows

Po spuštění nástroj upozorní na skutečnost, že během oprav může dojít k restartům systému, ale také ke spuštění jeho reinstalace. Uživatel to musí výslovně povolit a poté se už automaticky pracující systém spustí. Nástroj provede řadu testů, opravných kroků a kontrol, např. CPU, RAM, pevných disků, systémových souborů Windows a konfigurace sítě. Pokud nalezne chyby, pokusí se je automaticky opravit.

Dlouhý čas běhu

allinone2

Program běží poměrně dlouho, na ploše se zobrazuje hrubý ukazatel jeho průběhu.

Nástroj není úplně rychlý, může klidně běžet hodinu i dvě v závislosti na počtu nalezených chyb a potřebách jejich oprav. Poté může mnoho problémů s Windows zmizet. Nástroj ale neopraví všechny problémy automaticky. V takových případech si uživatelé musí pomoci sami a k tomu je už potřeba více technických znalostí. Proces spuštění nástroje ale není zbytečný, i když nedojde jeho prostřednictvím k opravě všech chyb, z logovacích souborů bude možné čerpat užitečné informace pro další postup.

Užitečný, ale nikoliv všelék

Možnost automatické opravy Windows zní skvěle a v některých případech nástroj funguje opravdu dobře. Všechny problémy Windows ale pod kontrolu nedostane. Dobrou praxí v podobných případech je kromě použití speciálních nástrojů také vytváření aktuálních backupů a bodů obnov, které jsou nejrychlejší cestou návratu k funkčnímu systému v případě problému. Vhodné je k tomu použít například externí zálohovací disk.

mohlo by vás také zajímat: když jsou pevné disky plné, bezplatný nástroj se postará o přesun programů a her

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.