Menu

Nakupování bez hotovosti: PayPal spouští novou platební funkci

26.05.2020 16:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nakupování bez hotovosti: PayPal spouští novou platební funkci

Nakupování bez hotovosti: PayPal spouští novou platební funkci | foto: CHIP

Pro snížení rizika infekce přešlo mnoho zákazníků na bezkontaktní platby. Kromě možností ApplePay, Google Pay a dalších nyní může vstoupit do obchodů i další služba. PayPal nyní nabízí svou vlastní funkci, díky níž by měly fungovat bezkontaktní platby pomocí smartphonu.

Nevyužívá při tom NFC, ale QR kód. Bezkontaktní platba prostřednictvím smartphonu je velmi rychlá. V současnosti hraje kromě faktoru času hlavní roli i hygiena. Období koronavirových omezení bylo mimo jiné charakteristické i vyšší mírou přechodu na bezkontaktní způsob placení.

Trend zachytil a chce se mu přizpůsobit i PayPal. Zavádí novou funkci, která umožní uživatelům do budoucna snadno platit prostřednictvím smartphonu. Mělo by to být možné dokonce i v menších obchodech a restauracích, které nejsou vybaveny příslušnými systémy pokladen.

Bezkontaktní placení přes PayPal: jak nová funkce funguje

Podle dostupných informací stačí prodávajícímu pouze vytisknout QR kód. Ten si poté zákazník používající platební systém PayPal naskenuje na svém mobilu, zobrazí se mu odpovídající částka a pokud s ní souhlasí, tak vybere platební metodu a potvrdí platbu. Tato částka se posléze připíše na účet obchodníka či restaurace. Tato služba by měla být do 13. září bezplatná pro maloobchodníky, pro zákazníky by měla zůstat zdarma i po tomto datu.

Koronavirová omezení změnila trend: vylučuje hotovost

paypal10

PayPal vychází vstříc malým obchodníkům a restauracím a nabízí způsob bezkontaktního placení přes QR kód.

Změny našeho každodenního života v průběhu pandemických omezení se promítly do mnoha oblastí. Jedna z nich ale prochází skutečnou změnou trendu. I když to dříve nebylo tolik běžné, mnoho zákazníků dnes při nákupech platí bezkontaktně. A to jak bezkontaktními kartami, tak i dalšími technologiemi prostřednictvím smartphonů nebo chytrých hodinek. Ti kdo se vyhýbají hotovosti tak mohou snížit riziko přenosu infekce a tento způsob platby patřil k obecným doporučením boje proti jejímu šíření.

Menší obchodníci nebo restaurace byly v minulosti trochu v pozadí, protože bez terminálů s podporou NFC byli závislí na hotovosti a tedy zákaznících platících penězy. S novou službou od PayPal to už není nutné a rozšiřuje se tak možnost podpory bezkontaktních plateb i pro menší obchodníky a jejímu rozšíření i po odeznění koronavirové krize.

mohlo by vás také zajímat: starší mobily lze také nabíjet bezdrátově, a to prostřednictvím NFC

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení