Menu

Nalezení chyb v operační paměti: aktualizace testeru paměti RAM

11.12.2019 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nalezení chyb v operační paměti: aktualizace testeru paměti RAM

Nalezení chyb v operační paměti: aktualizace testeru paměti RAM | foto: CHIP

Chyby v operační paměti jsou zákeřné, protože často vedou k nereprodukovatelným selháním nebo jiným nevysvětlitelným chybám.

Pomocí bezplatného testovacího nástroje MemTest chyby v operační paměti snadno odhalíte. Aktuálně byl program vydán ve verzi 7.0. Pády programů, modré obrazovky, nevysvětlitelné chyby při každodenní práci na PC, to vše může naznačovat závady v RAM. Více o nepříjemných chybách objasní bezplatný nástroj MemTest. Stačí jej pouze rozbalit a pak už ho můžete použít ve Windows pro odhalení chyb paměti RAM. Freewarová verze testuje v jednom průchodu pouze 2 GB RAM. Můžete však jednoduše vytvořit několik kopií MemTestu a nechat je pracovat paralelně. Placená verze Pro (za cenu 5 USD) to zvládne automaticky.

memtest-logo
MemTest 7.0 Final    
Freewarový nástroj MemTest prověří operační paměť na výskyt chyb.

 

Rychlé otestování RAM na výskyt chyb

memtest1

Ve verzi free musíte paralelně spustit více verzí MemTestu, abyste otestovali více než 2 GB paměti RAM.

Test RAM nelze spustit na pozadí a nechat pracovat. Lepší postup je zavřít všechny programy a nechat počítač několik hodin podrobit testování nástrojem MemTest. Jeho použití není obtížné, nejjednodušší přístup je kliknout na "Start Testing".

Pokud nástroj nedetekuje žádné chyby ani po celonočním běhu, vaše RAM je v pořádku. V opačném případě MemTest vypíše chyby a nezbyde, než vyměnit moduly RAM. Novinkou verze 7 je update vzhledu uživatelského rozhraní verze Pro. Umožňuje vám přesně stanovit, kolik vláken by mělo být spuštěno pro otestování potřebné kapacity RAM. Kromě toho jsou i výsledky testování zobrazeny přehlednější formou.

Jednoduchý tester RAM

I ve free verzi nabízí MemTest jednoduchý test paměti RAM. Praktické je, že nástroj je přenosný a běží přímo pod Windows. Pro provedení testu se doporučuje zavřít všechny ostatní programy a nechat počítač nástrojem několik hodin testovat.

Verze Pro dokáže více a ve verzi 7.0 získala přehlednou aktualizaci uživatelského rozhraní. Kdo potřebuje paměť RAM testovat častěji, verze Pro se za rozumných 5 USD vyplatí. Verze "De Luxe" je zamýšlena pro spouštění z USB disku a přijde na 14 USD.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.