Menu

Naposledy otevřené dokumenty v nabídce Start ve Windows 7

23.09.2016 06:15 | Karel Kovar + Přidat komentář
Naposledy otevřené dokumenty v nabídce Start ve Windows 7

Naposledy otevřené dokumenty v nabídce Start ve Windows 7 | foto: CHIP

Jestliže často pracujete se stejnými dokumenty, určitě se vám ve starších Windows líbila funkce, která zobrazovala seznam naposledy otevřených dokumentů přímo v nabídce Start. 

Od Windows Vista dále už tato funkce v systému implicitně není, naštěstí ale není problém ji znovu aktivovat. Jak na to?

Nejprve pravým tlačítkem myši klikněte na nabídku »Start« a z kontextové nabídky zvolte možnost »Vlastnosti«. V okně s názvem »Vlastnosti Hlavního panelu a nabídky Start« přejděte na kartu »Nabídka Start« a zde klikněte na »Přizpůsobit«. Nyní přibližně uprostřed nabídky najdete volbu »Naposledy otevřené položky«, ke které jen stačí přidat zatržítko a potvrdit kliknutím na tlačítko »OK«.

Tip: Pokud nechcete, aby vám toto nastavení někdo změnil, a máte Windows alespoň ve verzi Professional (popřípadě Enterprise), můžete pomocí malého triku jakékoliv změny nabídky Start zakázat. Postup je následující: Nejprve pomocí klávesové zkratky [Win]+[R] otevřete okno »Spustit« a poté do příslušného políčka zadejte »gpedit.msc« a potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Otevře se okno »Editor místních zásad skupiny«, ve kterém přejděte na »Konfigurace uživatele | Šablony pro správu | Nabídka Start a Hlavní panel«. V pravé části okna dvojitým kliknutím otevřete volbu »Uzamknout všechna nastavení hlavního panelu«, v novém okně zvolte možnost »Povoleno« a vše opět potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení