Menu

Nastavení projektoru a počítače

30.05.2017 10:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nastavení projektoru a počítače

Nastavení projektoru a počítače | foto: CHIP

Ať už jde o firemní prezentaci, nebo o domácí kino, je velmi nepříjemné, pokud stolní počítač nebo notebook nerozpozná projektor a na projekční ploše se neobjeví obraz. Pak je potřeba hledat příčinu. A těch může být několik. 

Jednou z možných příčin je přerušení propojení mezi projektorem a počítačem. Zkontrolujte propojovací kabel, případně vyzkoušejte nějaký jiný. Protože některé projektory fungují na principu Plug & Play, vyžadují některá zařízení pro rozpoznání další software. Můžete ho snadno nalézt tak, že do vyhledávače Google zadáte produktový název projektoru a slovo „driver“. Doporučujeme vám také, abyste se podívali v Ovládacích panelech, zda projektor najdete v »Ovládací panely | Hardware a zvuk | Zařízení a tiskárny«.

Problém ale můžete vyřešit i jednoduchou cestou. Když stisknete klávesovou zkratku [Windows]+[P], objeví se okno, ve kterém máte možnost vybrat si jednu z možností výstupu systému Windows. V systému Windows 10 máte na výběr mezi následujícími způsoby promítání:

  • »Jenom obrazovka počítače«: Obraz se objeví pouze na monitoru počítače.
  • »Duplikovat«: Projektor promítá stejný obraz, jaký můžete vidět na monitoru počítače.
  • »Rozšířit«: Projektor se chová jako druhá obrazovka.
  • »Jenom druhá obrazovka«: V tomto režimu se zobrazuje pouze obraz z projektoru a monitor počítače zůstává černý.

Podle potřeby vyberte jeden ze tří posledních režimů zobrazení. Při promítání filmů může klidně obrazovka monitoru zůstat černá nebo můžete využít projektor jako druhý monitor, při firemní prezentaci se hodí rozšířený režim.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení