Zálohujte si lokálně snímky uložené ve Fotkách Googlu
Služba Fotky od společnosti Google je praktická a fotografie na ní máte k dispozici on-line.…
Nastavení projektoru a počítače | foto: CHIP
Ať už jde o firemní prezentaci, nebo o domácí kino, je velmi nepříjemné, pokud stolní počítač nebo notebook nerozpozná projektor a na projekční ploše se neobjeví obraz. Pak je potřeba hledat příčinu. A těch může být několik.
Jednou z možných příčin je přerušení propojení mezi projektorem a počítačem. Zkontrolujte propojovací kabel, případně vyzkoušejte nějaký jiný. Protože některé projektory fungují na principu Plug & Play, vyžadují některá zařízení pro rozpoznání další software. Můžete ho snadno nalézt tak, že do vyhledávače Google zadáte produktový název projektoru a slovo „driver“. Doporučujeme vám také, abyste se podívali v Ovládacích panelech, zda projektor najdete v »Ovládací panely | Hardware a zvuk | Zařízení a tiskárny«.
Problém ale můžete vyřešit i jednoduchou cestou. Když stisknete klávesovou zkratku [Windows]+[P], objeví se okno, ve kterém máte možnost vybrat si jednu z možností výstupu systému Windows. V systému Windows 10 máte na výběr mezi následujícími způsoby promítání:
Podle potřeby vyberte jeden ze tří posledních režimů zobrazení. Při promítání filmů může klidně obrazovka monitoru zůstat černá nebo můžete využít projektor jako druhý monitor, při firemní prezentaci se hodí rozšířený režim.
Služba Fotky od společnosti Google je praktická a fotografie na ní máte k dispozici on-line.…
Možná se vám už také stalo, že jste kliknuli na tlačítko pro vypnutí počítače, ale hned jste…
Funkci »Microsoft Print to PDF«, která umožňuje prakticky z jakékoli aplikace s podporou…
Nástroj DISM (Deployment Image Servicing and Management) z výbavy Windows 10 lze použít k…