Menu

Nástroje od Samsungu: pomocí této bezplatné aplikace vdechnete svému mobilu nový život

03.03.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nástroje od Samsungu: pomocí této bezplatné aplikace vdechnete svému mobilu nový život

Nástroje od Samsungu: pomocí této bezplatné aplikace vdechnete svému mobilu nový život | foto: Crea Park, Clker-Free-Vector-Images/Pixabay

Neustále vybitá baterie, zahřívající se smartphone, aplikace se sekají. Problémy s mobily jsou nepříjemné, ale běžné. Pokud máte zařízení od Samsungu, můžete sáhnout po téměř neznámé aplikaci "Galaxy Labs". Obsahuje spoustu užitečných nástrojů, které mohou vrátit váš mobil k životu.

Často to bývá jen pár měsíců, kdy se na často používaném smartphonu objeví první menší problémy. Zařízení se mohou přehřívat, akumulátor už zdaleka nevydrží celý den a poškozené aplikace se nespouští a způsobují problémy. Jak se ale o blížícím se problému můžete dozvědět?

Společnost Samsung vyvinula pro uživatele svých zařízení aplikaci, která by měla v podobných případech pomáhat. Bezplatná sada aplikací Galaxy Labs obsahuje řadu užitečných nástrojů, pomocí kterých můžete sledovat kapacitu akumulátoru a jeho teplotu, paměť RAM, nebo svůj mobil snadno optimalizovat.

galaxylabs-logo

Galaxy Labs – aplikace pro Android 2.0.00.9

CHIP hodnotí Dobrý

S bezplatnou aplikací pro Android „Galaxy Labs“ můžete optimalizovat různé součásti svého smartphonu Samsung.

 

Mobil už před vámi nic neskryje

galaxylabs1

Sada aplikací Galaxy Labs zahrnuje různé nástroje pro monitoring funkcí zařízení. | Zdroj: Samsung Galaxy Labs

Pokud jste si aplikaci instalovali, můžete si uspořádat vlastní sadu nástrojů. Aplikace funguje jako agregátor různého softwaru, který si po nastavení můžete načíst podle vlastních potřeb. Jednotlivé nástroje mají kapacitu pouhých několik MB a nabízejí užitečné funkce. V závislosti na instalované verzi Androidu ale nemusí být všechny dostupné pro všechna zařízení.

V Galaxy Labs jsou dostupné následující moduly:

File Guardian: tato aplikace umožňuje obnovit náhodně smazané soubory z interního úložiště, SD karty nebo aplikací třetích stran. Aplikace funguje jako Koš a uchovává soubory ještě dva týdny po jejich odstranění.

Battery tracker: na rozdíl od položky v Nastavení si můžete podrobně zobrazit spotřebu akumulátoru za uplynulých 24 hodin nebo 7 dnů. Sleduje se také noční spotřeba a čas, kdy nebyl aktivní displej. Tak se dají rychle odhalit i skrytí konzumenti energie.

Battery Guardian: díky výrazně větší nabídce funkcí, než je dostupná v Nastavení zařízení, optimalizuje spotřebu akumulátoru. Mimo jiné si můžete také aktivovat režim úspory energie v noci nebo jednotlivě deaktivovat služby, které spotřebovávají hodně kapacity.

Galaxy App Booster: tato aplikace skenuje instalované aplikace a jedním kliknutím je optimalizuje. Podle informací Samsungu dosahuje zvýšení výkonu až o 15 procent.

Thermal Guardian: ten využijete především pro sledování a optimalizaci teploty vašeho zařízení. Zobrazí, jak se váš smartphone zahřívá a co je důvodem. Můžete si také individuálně nastavit teplotu, při které by se zařízení mělo ochladit.

Memory Guardian: služba nabízí plnou kontrolu paměti smartphonu. Můžete zjistit, které aplikace ji momentálně spotřebovávají, jednotlivě je omezit a sledovat spotřebu po období až dvou let.

Před několika dny uvolněná verze 2.0 je největší aktualizací od vydání aplikace v roce 2019. Software si můžete stáhnout z Galaxy Store, v případě jeho nedostupnosti to lze prostřednictvím balíku APK z některých alternativních zdrojů (například APK Mirror).

BUDE DETAILNĚJŠÍ INFORMACE O AKUMULÁTORU BRZY NA VŠECH TYPECH SMARTPHONŮ?

xiaomi-screen

Smartphony Xiaomi by se měly brzy dočkat nové funkce pro monitoring stavu akumulátoru. Uživatelé by tak měli získat lepší přehled. | Zdroj: Xiaomi/Xiaomiui

Čínský výrobce smartphonů, Xiaomi, pro svá zařízení také velmi pravděpodobně plánuje novou funkci. V telegramové skupině Xiaomiui unikly informace o skrytém kódu v novém firmwaru mobilního telefonu. Vyplývá z nich, že v budoucnu se na smartphonech Xiaomi zobrazí nejen aktuální stav akumulátoru, ale na samostatné obrazovce bude souhrnný přehled o celkovém stavu akumulátoru.

Uživatel tak bude mít k dispozici aktuální informaci o tom, v jaké kondici se akumulátor nachází. Novinkou bude detailnější přehled v části "Battery usage", kde Xiaomi rozlišuje mezi čtyřmi úrovněmi, od "Excellent/Vynikající", až po "Špatná/Poor". Pod tímto základním hodnocením by měly být dále umístěny další doplňkové informace. Mezi nimi například i to, kolikrát byl akumulátor přes den nabíjen, nebo jakou má aktuální teplotu.

COMETIN: modulární aplikace pro zlepšení funkcí mobilu

cometin1

Správce modulů pro zařízení s Androidem, Cometin. Jeho prostřednictvím lze rozšířit možnosti systému o zajímavé funkce. | Zdroj: Cometin

Ať už se jedná o vyvolání akce zatřesením telefonu nebo zamykání aplikací, Cometin kombinuje celou řadu modulů, které poskytují jednotlivé funkce. Má to tu výhodu, že si aplikaci můžete nastavit přesně podle svého vkusu. Pokud si chcete některý z modulů instalovat, jděte na kartu "Browse" a vyhledejte požadovanou funkci. Po instalaci modulu jej můžete pomocí položky "Module" aktivovat nebo deaktivovat, a provést potřebná nastavení. "Startup manager" ukazuje, jaké moduly se budou aktivovat v procesu spouštění smartphonu.

Aplikace pro Android aktuálně obsahuje 13 modulů. Patří mezi ně drobná vylepšení, například "Flip to shhh", které automaticky zapne tichý režim ve chvíli, kdy otočíte smartphone obrazovkou směrem dolů. Lze ale provést i větší změny, například volba "Parallel" zavádí na mobil kompletní pracovní profil.

cometin-logo

Cometin – aplikace pro Android

CHIP hodnotí Velmi dobrá

Pomocí praktické aplikace pro Android můžete jeho prostředí rozšířit o mnoho praktických modulů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.