Menu

Nebezpečí pro grafické karty: v několika ovladačích se nachází malware

10.03.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nebezpečí pro grafické karty: v několika ovladačích se nachází malware

Nebezpečí pro grafické karty: v několika ovladačích se nachází malware | foto: nanadua11/Pixabay

Mnoho uživatelů grafických karet by se v současné době mělo mít na pozoru před nebezpečným malwarem, který se skrývá v údajných ovladačích. Riziko představují hlavně drivery, určené pro grafické karty Nvidia.

Po hackerském útoku na společnost Nvidia by měli být uživatelé grafických karet od tohoto výrobce obezřetní. Podle informací webu Bleeping Computer kolují po internetu údajné ovladače Nvidia, které obsahují malware. Problémem je, že data, která hackeři ukradli v průběhu nedávného kybernetického útoku, pravděpodobně také obsahovala ověřovací certifikáty pro ovladače.

Ovladače Nvidia, infikované škodlivým softwarem, tak systém rozpozná jako oficiální aktualizace, a nainstaluje je. Skryté trojské koně poté mohou počítačům způsobit škody. Přestože už platnost certifikátů nemusí být aktuální, systém Windows s nimi pracuje i nadále.

Uživatelé karet Nvidia by se měli mít na pozoru: jak se chránit

nvidiadrivers

Používáte-li ve svých počítačích grafické karty od Nvidia, pokud jde o jejich ovladače, je v současnosti na místě zvýšená opatrnost. | Zdroj: Caspar Camille Rubin/Unsplash

Dokud se falešné certifikáty nedostanou na black list Microsoftu, musejí uživatelé být zvlášť opatrní na to, co stahují z internetu. V současné době je dobré se při stahování ovladačů pro karty Nvidia spolehnout pouze na oficiální stránky výrobce. Drivery je také možné stáhnout a instalovat přímo prostřednictvím programu GeForce Experience od společnosti Nvidia.

V případě vašeho zájmu si program můžete stáhnout na webové stránce https://www.nvidia.com/cs-cz/geforce/geforce-experience/.

Zdroj: Bleeping Computer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Dotaz

    A prvotní instalace ovladačů přes windows update je bezpečná?

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení