Menu

Nejbezpečnější e-mail světa pod těžkým DDOS útokem

07.11.2015 20:21 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nejbezpečnější e-mail světa pod těžkým DDOS útokem

Nejbezpečnější e-mail světa pod těžkým DDOS útokem | foto: CHIP

Zajímavá bezpečnostní aféra se objevila v nedalekém Švýcarsku. Jak se zdá, někomu se nelíbí služba nabízející bezpečné e-maily.

V létě roku 2013 kontaktoval e-mailem Edward Snowden zástupkyni organizace hájící lidská práva Human Rights Watch a prozradil jí některé podrobnosti týkající se již známého odhalení praktik tajných služeb. Pro odeslání e-mailu využil v té době známou službu Lavabit, která nabízela odesílání bezpečných e-mailů. Několik týdnů poté společnost provozující tuto službu skočila a její šéf prohlásil, že nemůže zveřejnit, proč služba končí. Krátce poté skočila i firma Silent Circle, nabízející podobnou službu. To už si o nátlaku tajných služeb cvrlikali i vrabci na střeše. V USA zkrátka žádná podobná služba nemá šanci přežít, pokud nebude spolupracovat s vládou. Jak se ale zdá, nemusí jít jen o USA.

Před několika dny se pod těžkým vyděračským DDoS útokem ocitla švýcarská firma provozující službu ProtonMail. Ta je už poměrně dlouho považována za nejbezpečnější e-mailovou službu na světě – sídlí ve Švýcarsku, které má přísné zákony na ochranu osobních údajů, používá HTTPS spojení a využívá kvalitní šifrování.

DDoS útok, který místy přesahoval 100 Gb/s byl veden nejen na datová centra firmy, ale i na routery v Curychu, Frankfurtu a i na dalších místech. Vzhledem k tomu, že tento neuvěřitelně masivní útok službu zcela ochromil, rozhodla se zaplatit vyděračům výkupné. K jejich překvapení ale útok trval i nadále. Dá se tedy poměrně snadno odhadnout, kdo za útokem stojí. Další podrobnosti o této aféře najdete na webu Help Net Security (http://www.net-security.org/secworld.php?id=19078). 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení