Menu

Nejlehčí digitální zrcadlovka s otočným displejem

10.04.2019 10:37 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nejlehčí digitální zrcadlovka s otočným displejem

Nejlehčí digitální zrcadlovka s otočným displejem | foto: CHIP

Canon představuje nový digitální fotoaparát Canon EOS 250D, nejlehčí zrcadlovku na světě s výklopným a otočným displejem.

Rodině, které nevyhovuje kvalita a možnosti fotografování mobilními telefony nebo není spokojená se svým stávajícím fotografickým vybavením, nabízí malý, lehký a technologiemi vybavený EOS 250D snadný vstup do světa přístrojů s výměnnými objektivy.

Přístroj EOS 250D je nástupcem oblíbeného modelu EOS 200D. Disponuje intuitivním ovládáním pro každého, velkým snímačem CMOS formátu APS-C o rozlišení 24,1 milionu bodů s technologii dual-pixel, podporou videa v rozlišení 4K, velmi rychlým a citlivým automatickým ostřením a možnostmi propojení s chytrými zařízeními. Nejnovější procesor společnosti Canon DIGIC 8 zajišťuje řadu funkcí, jako je záznam videa ve 4K, časosběrné video 4K nebo extrakce jednotlivých snímků ze 4K videa.

Uživatelské prostředí, které fotografa od okamžiku zapnutí navádí pomocí rad a tipů, usnadňuje ovládání a zajišťuje, aby každý mohl využít všechny možnosti přístroje. S fotoaparátem Canon EOS 250D může každý také zachytávat svět kolem sebe různými kreativními způsoby. Funkce Creative Assist nabízí sadu efektů, filtrů a nástrojů pro úpravu barev, které lze na snímek aplikovat při komponování záběru i po vyfotografování. 

Obrazový procesor Canon DIGIC 8 zlepšuje přesnost ostření v živém náhledu a ostření na oči. Podporuje funkce jako automatická optimalizace osvětlení scény, digitální korekce optických vad objektivů nebo priorita jasů, díky nimž je možné pořizovat ostré snímky ve vysokém rozlišení, které lze sdílet bez dalších úprav přímo z fotoaparátu. Snímač s rozlišením 24,1 poskytuje dobré výsledky i za zhoršených světelných podmínek a umožňuje dosáhnout nízké hloubky ostrosti s nádherným boketem.

Výklopný a otočný dotykový displej umožňuje fotografovat z nejrůznějších úhlů – pořizování rodinných autoportrétů bude zábava a natáčení videoblogů hračka. Technologie automatického ostření Dual Pixel CMOS AF společnosti Canon zajistí ostré snímky při fotografování a natáčení videa s náhledem na dotykové obrazovce. EOS 250D nabízí tradiční způsob fotografování s optickým hledáčkem a citlivým devítibodovým automatickým ostřením. Díky tomu fotograf při komponování záběru vidí scénu stejně dobře jako prostým okem.

EOS 250D se jednoduše bezdrátově spojí s chytrým zařízením přes Bluetooth nebo Wi-Fi prostřednictvím bezplatné aplikace Canon Camera Connect pro systémy iOS a Android. Pomocí aplikace lze snímky a videa stáhnout do mobilního zařízení, prohlížet a publikovat na sociálních sítích nebo sdílet s přáteli a rodinou. Aplikace Canon Camera Connect pro chytrá zařízení navíc slouží jako dálková spoušť.

EOS 250D bude v nabídce ve třech elegantních provedeních: černé, bílé a stříbrné. Je součástí ekosystému Canon EOS, který zahrnuje přes 80 objektivů světové třídy, blesků a dalších doplňků, z nichž si každý může vybrat a postupně budovat optimální sestavu podle svých potřeb.

Fotoaparát Canon EOS 250D je možné předobjednávat v online obchodu společnosti Canon nebo jej po 25. dubnu 2019 zakoupit v různých setech těl a objektivů u oficiálních prodejců značky Canon. Tělo fotoaparátu by mělo stát 14 490 Kč, v setu s objektivem EF-S 18–55 mm pak 16 290 Kč.

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení