Menu

Nejlepší české hry jsou na Steamu v akci: noví Bulánci nebo oblíbený simulátor kamionu

15.11.2022 19:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejlepší české hry jsou na Steamu v akci: noví Bulánci nebo oblíbený simulátor kamionu

Nejlepší české hry jsou na Steamu v akci: noví Bulánci nebo oblíbený simulátor kamionu | foto: SleepTeam / Bulanci press kit

Asociace českých herních vývojářů (GDA) chce oslavit nadcházející svátek dne boje za demokracii v Československu velkou výstavou herních vývojářů. Dojde k představení zbrusu nových českých a slovenských her. Zároveň ty nejoblíbenější jsou již nyní na Steamu k mání se zajímavou slevou.

Platforma pro nákup digitálních kopií videoher Steam kývla na možnost oslavit český a slovenský státní svátek ke dni 17. listopadu velkou slevovou akcí v nabídce her od českých a slovenský vývojářů. Akce Czech & Slovak Games Week běží na Steamu od 14. do 20. listopadu a fanoušci tuzemských her si mohou se zajímavou slevou pořídit věhlasné tituly.

Bulánci řádí na Steamu

A jaké jsou ty nejzajímavější hry v akci na Steamu? Jako první nutno zmínit nové Bulánky, kteří uspěli v crowdfundingové kampani na Hithitu. Extrémně agresivní polštáře s brokovnicemi a raketomety oživilo studio SleepTeam a přináší je v nové grafice a s optimalizovanou hratelností. K mání jsou i na herní konzole, na Steamu je však nyní seženete v exkluzivní slevě 20 % za 12,79 eur, tedy 310 korun.

 

| Zdroj: Bulanci game / YouTube

Další, co byste určitě neměli opomenout, jsou tituly studia SCS Software. Pražské studio přineslo světu nejprve Euro Truck Simulator 2 a pak také American Truck Simulator. Obě hry jsou aktuálně v akci o 75 % levnější, a to za 4,99 eur (120 korun). Nikoho nepřekvapí, že simulátor kamioňáka patří k extrémně kladně hodnoceným hrám na Steamu i mimo něj.

Komunistická strategie

Pro změnu slovenská hra Workers & Resources: Soviet Republic potěší fanoušky budovatelských strategií. Staráte se v ní totiž o vlastní zemi v rámci komunistického sovětského bloku. Na vlastní kůži tak můžete vyzkoušet, jak těžké je v Evropě vybudovat socialismus. Hodnocení jsou velmi kladná, hra prý snese srovnání s populárním – a podobně zaměřeným – Tropicem. Se slevou 25 % je vaše za 22,49 eur (550 korun).

| Zdroj: 3DIVISION / YouTube

Amanita Design hry za pár korun

Bylo by přímo rouhání nezmínit také videohry od studia Amanita Design, protože i ty se objevují ve velmi zajímavých slevách. Chuchel koupíte za 2,99 eur (75 korun), Samorost 3 za 4,99 eur (120 korun) a druhý díl dokonce jen za necelé 2 eura (50 korun). To je prakticky zadarmo a pokud jste tyto hry nehráli, určitě byste to nyní měli napravit.

 

| Zdroj: Amanita Design / YouTube

Oslava 17. listopadu se pojí s tzv. Sametovou revolucí, která pomohla k pádu komunistického režimu v Československu. Zároveň ale hovoříme o Mezinárodním dnu studenstva, a to kvůli neblahým událostem v listopadu 1939, kdy bylo nacistickými okupanty popraveno 9 studentů protestujících proti smrti Jana Opletala.

Zdroj: Games Week, Steam

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.