Menu

Nejrychlejší nabíjení v telefonu! Nové Realme se dobije za necelých 10 minut

21.02.2023 14:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejrychlejší nabíjení v telefonu! Nové Realme se dobije za necelých 10 minut

Nejrychlejší nabíjení v telefonu! Nové Realme se dobije za necelých 10 minut | foto: Realme / GT 3 press kit

Mobilní telefon GT Neo 5 od čínského Realme drží jedno zásadní světové prvenství. Jde o nejrychleji nabíjející se smartphone na globálním trhu. Díky výkonu 240 W strčí do kapsy kdejakou konkurenci. Výrobce se rozhodl nabíjecí výkon tohoto modelu prezentovat na videu.

Realme GT Neo 5 je smartphone, který byl představen již zkraje měsíce února. Jednalo se však pouze o čínskou premiéru. Tu evropskou, respektive globální, zažije Realme až v rámci barcelonského veletrhu MWC 2023. A bude se jmenovat jinak – Realme GT 3.

Realme GT 3 s 240W nabíjením

Již nyní ale víme, že se k nám do Evropy podívá ta výkonnější verze. A tím nemyslíme zrovna výpočetní výkon, například na hry, ale spíše nabíjecí výkon. Čínské GT Neo 5 se prodává ve dvou verzích: 150W a 240W.

Právě druhá jmenovaná nabízí rekordní nabíjecí výkon v mobilním telefonu. Přístroj, který do Česka vstoupí jako Realme GT 3, se díky svému 240W nabíjení dobije z 1 % do 100 % za méně než 10 minut.

| Zdroj: Realme Global / YouTube

Realme předvedlo tuto technologii na videu. V laboratorních podmínkách se mobil dokázal z 1 % nabít kompletně za 9 minut a 37 sekund. Od věci není ani fakt, že jen za 80 sekund na nabíječce se dobilo 20 %. Polovinu nádrže pak smartphone díky rychlému nabíjení doplnil za 4 minutky.

Kromě tohoto rekordního nabíjení disponuje smartphone Realme GT 3 také 4600mAh akumulátorem, výkonným čipsetem Snapdragon 8+ Gen 1, až 16 GB RAM, Androidem 13 s Realme UI, 50Mpx hlavním fotoaparátem a také 6,74″ AMOLED zobrazovačem s rozlišením Full HD+ a 144Hz obnovovací frekvencí.

Zdroj: Realme, 91mobiles

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení