Menu

Nejrychlejší vyhledávání souborů ve Windows: "Google" pro pevný disk najde vše

30.11.2020 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nejrychlejší vyhledávání souborů ve Windows: "Google" pro pevný disk najde vše

Nejrychlejší vyhledávání souborů ve Windows: "Google" pro pevný disk najde vše | foto: koláž Chip, WizFile, Antibody-software

Vyhledávání ve Windows není žádná věda: technicky není úplně špatné, ale z pohledu uživatele příliš možností nenabízí. Malý freewarový soubor WizFile se více zaměřuje na rychlost a praktické možnosti nastavení. Nyní je k dispozici v nové verzi 3.00.

Windows se snaží vyhledávat nejen soubrory a složky, ale také obsah souborů. Stojí to ale čas, který si vezme indexace, a navíc neposkytuje výsledky vyhledávání nijak rychle. Někdy je vyhledávání vysloveně pomalé. Na druhou stranu existují jiné nástroje, které jsou neuvěřitelně rychlé. Malý freeware WizFile si už připravuje výsledky v okamžiku, kdy zapisujete hledaný výraz.

WizFile vyhledává pouze názvy souborů, takže z vyhledávání vynechává obsah. Nástroj načte master file table (MFT) a má tedy vždy aktuální informaci o stavu souboru na disku. Výsledky vyhledávání se upravují okamžitě.

Stáhněte si: WizFile

wizfile-logo

WizFile 3.00

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj pro velmi rychlé vyhledávání souborů v prostředí Windows.

Stáhněte si

 

 

Výhody
velmi rychlé výsledky vyhledávání
Nevýhody
relativně vysoké paměťové nároky

Podobně jako s Google: potvrdit a je to

wizfile1

Cesty k souborům: v případě potřeby WizFile při hledání zohlední i cesty k umístění souborů. | Zdroj: Chip, WizFile

V horní části okna programu si můžete vybrat mezi dvěma typy vyhledávání: pouze přesný název souboru (Match file name only) poskytne skutečně pouze souborová jména, celá cesta k souboru (Match entire path) nabídne spolu s výsledkem vyhledávání také struktury složek. Co je velmi praktické: výsledky lze snadno seřadit, například podle názvu, velikosti nebo data posledního přístupu. WizFile podporuje zástupné znaky při hledání, například "*" pro náhradu řetězců znaků, nebo "?" pro přesně jeden znak.

V aktualizaci na verzi 3.00 byl nástroj ještě vylepšen. Vývojáři přidali dvě praktické nové metody filtrace: nyní lze pro přesnější vymezení výsledku také vyhledávat podle velikosti souboru a data úpravy. To ještě více zrychluje proces vyhledávání.

Šikovné rychlé vyhledávání

Pokud hledáte nástroj, který rychle vyhledává v prostředí Windows, WizFile může být tím pravým řešením. Jeho možnosti jsou různorodé a zvládne zpracovat i složitější vyhledávací dotazy. Takové možnosti ale není nutné využívat, stačí zadat hledaný výraz a nástroj funguje perfektně.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení