Menu

Nejtenčí smartphone na trhu

04.06.2013 12:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nejtenčí smartphone na trhu

Nejtenčí smartphone na trhu | foto: CHIP

Pozici momentálně nejtenčího smartphonu na trhu získal poměrně nečekaně Alcatel One Touch Idol Ultra s tloušťkou 6,45 mm. Telefon má 4,7“ Amoled displej s rozlišením 1280 x 720 bodů, 1,2GHz dvoujádrový procesor, 1 GB RAM, 8Mpx fotoaparát a 16 GB úložného prostoru. Stát má poměrně vysokou doporučenou cenu 9 490 Kč.

 

 

 

Výrobce telefonu se u tohoto modelu zaměřil hlavně na co nejtenčí tělo. Kromě něj se jedná o v podstatě průměrně vybavený model za poměrně vysokou cenu. Má sice Amoled displej, ale jen s průměrným rozlišením, 1 GB RAM a 1,2GB dualcore procesor také nejsou nejšpičkovější parametry a Alcatel si ještě musí vybudovat lepší jméno, aby mohl telefony nabízet za takto vysokou cenu. Vraťme se ale k technickým specifikacím.

Telefon má podle tiskové zprávy vážit 115 gramů a měřit 134,5 x 68,5 x 6,45 mm. Bude poháněn akumulátorem o kapacitě 1800 mAh, yerá má podle výrobce postačit na 12 hodin v provozu na 2G síti, resp. na 7 hodin provozu na 3G sítích. 4,7“ Amoled displej s rozlišením 1280  x 720  pixelů bude krýt Gorilla Glass, telefon má mít „soft touch“ povrch a bude se prodávat v černém, nebo v červeném provedení. Vše bude řídit operační systém Android 4.1 Jelly Bean.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení