Menu

Nejzajímavější letní aplikace pro váš telefon: počasí, koncerty a pomocník s balením

08.08.2022 16:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejzajímavější letní aplikace pro váš telefon: počasí, koncerty a pomocník s balením

Nejzajímavější letní aplikace pro váš telefon: počasí, koncerty a pomocník s balením | foto: Linda Xu / Unsplash

Léto se překlenulo přes svou polovinu, venku panují teploty na hranici 30°C a lidé mají chuť vyrážet ven za zábavou, nebo se jen tak procházet a nabírat energii z přírody. Ať už jste na té či oné straně, přinášíme vám náš seznam nejzajímavějších letních aplikací pro váš smartphone.

Bez map a počasí ani ránu

Navigace je v létě extrémně důležitá – a to ať už chodíte pěšky, jezdíte na kole, městskou hromadnou dopravou anebo v autě. Směle vám doporučujeme české Mapy.cz od Seznamu, které mají velmi propracovaný turistický filtr, ale nabízí třeba i celou řadu cyklostezek. A co víc, pro pohyb na českém území jsou skutečně nejlepší.

Hodit se vám bude určitě i aplikace vhodná pro zjištění toho, jaké má být počasí. Ačkoliv má každý telefon appku pro počasí předinstalovanou, my doporučíme Počasí & Radar, německou aplikaci se zaměřením na přesné předpovědi a k tomu detailní radar, který zobrazí, jak daleko od vás je zrovna přeháňka, nebo zdali se vašemu bydlišti zcela vyhne.

Co si zabalit na dovolenou?

Aplikaci PackPoint pro Android a iOS jsme doporučovali již v článku ohledně aplikací vhodných na dovolenou. A skutečně, v aplikaci si vyberete kam jedete, na jak dlouho, za jakým účelem (práce nebo odpočinek) a jaké plánujete v cílové destinaci podnikat aktivity – ihned poté dostanete seznam věcí, které byste si rozhodně neměli zapomenout přibalit. PackPoint pracuje i s předpovědí počasí, dokáže vám tak rovnou i připomenout deštník nebo pláštěnku.

Co podniknout v pátek večer?

Možná chcete zůstat raději doma a ušetřené peníze namísto za letenky rozfofrovat za kino, divadlo nebo koncerty. K tomu pomůže aplikace GoOut, která patří stejnojmennému serveru poskytujícímu přehled kulturních akcí.

V aplikaci GoOut si můžete nejen zobrazit kulturní události, ale rovnou si na ně i zakoupit vstupenku a tu si pak ve formě QR kódu uložit v aplikaci, anebo v digitální peněžence smartphonu. Kromě toho dnes GoOut pořádá i podcasty a na některých kulturních akcích je veden i jako partner.

Zdroj: Autorský text, GoOut, Mapy.cz, WetterOnline

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení