Menu

Nemesis: nová hrozba pro vaše peníze

10.12.2015 20:57 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nemesis: nová hrozba pro vaše peníze

Nemesis: nová hrozba pro vaše peníze | foto: CHIP

Pokrok nezastavíš: hackeři vyvinuli nový malware, zneužívající ke skrývání bootovací proces. I proto je velmi těžké ho odhalit a odstranit.

Je to nekonečný boj – antiviry vymýšlí nové techniky pro odhalování malwaru a autoři virů zase způsoby, jak ho obejít. Bezpečnostní experti ze společnosti FireEye objevili nový malware, který využívá bootovací proces, aby ho bylo těžší odhalit a odstranit. Je označován jako bootkit a tuto techniku využívá už několika malwarů označovaných jako Nemesis.

Součástí tohoto bootkitu jsou komponenty pro přesun souborů, snímání obrazovek nebo například speciální procesy, které dokáží skrýt aktivity malwaru.

Cílem jsou zatím především finanční instituce, je ale pouze otázkou času, než se objeví verze zaměřená i na počítače obyčejných uživatelů.

Další podrobnosti najdete na webu ArsTechnica http://arstechnica.com/security/2015/12/nemesis-malware-hijacks-pcs-boot-process-to-gain-stealth-persistence/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení