Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Nemesis: nová hrozba pro vaše peníze

10.12.2015 20:57 | Karel Kovar
Nemesis: nová hrozba pro vaše peníze

Pokrok nezastavíš: hackeři vyvinuli nový malware, zneužívající ke skrývání bootovací proces. I proto je velmi těžké ho odhalit a odstranit.

Je to nekonečný boj – antiviry vymýšlí nové techniky pro odhalování malwaru a autoři virů zase způsoby, jak ho obejít. Bezpečnostní experti ze společnosti FireEye objevili nový malware, který využívá bootovací proces, aby ho bylo těžší odhalit a odstranit. Je označován jako bootkit a tuto techniku využívá už několika malwarů označovaných jako Nemesis.

Součástí tohoto bootkitu jsou komponenty pro přesun souborů, snímání obrazovek nebo například speciální procesy, které dokáží skrýt aktivity malwaru.

Cílem jsou zatím především finanční instituce, je ale pouze otázkou času, než se objeví verze zaměřená i na počítače obyčejných uživatelů.

Další podrobnosti najdete na webu ArsTechnica http://arstechnica.com/security/2015/12/nemesis-malware-hijacks-pcs-boot-process-to-gain-stealth-persistence/

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání