Menu

Nepříjemnost pro uživatele smartphonů: aplikace Googlu zobrazuje starší fotky s viditelnými vadami

06.10.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nepříjemnost pro uživatele smartphonů: aplikace Googlu zobrazuje starší fotky s viditelnými vadami

Nepříjemnost pro uživatele smartphonů: aplikace Googlu zobrazuje starší fotky s viditelnými vadami | foto: Jakob Owens/Unsplash

Mnoho uživatelů systému Android je v současné době frustrováno problémy s uloženými fotkami. Množí se zprávy o tom, že aplikace Fotky Google poškozuje staré obrázky. Zatím není jasné, jakou to má příčinu.

V posledních dnech mnoho uživatelů cloudové služby Fotky Google objevilo ve svých galeriích nepříjemnou věc. Staré fotografie se zničehonic zobrazují poškozené. Snímky obrazovek, které se objevují i na diskuzním fóru Google, mimo jiné ukazují, že se na fotografiích objevují čáry a fotky často vypadají roztřepeně.

Důvod, proč dochází ke znehodnocování starých fotografií, je prozatím neznámý

corruptedphotos

Uživatele Androidu v posledních dnech trápí záhadný problém. Starší fotky, které mají uloženy v cloudové galerii Fotky Google, se zobrazují s viditelnými vadami. | Zdroj: Google Photos Help/Corrupted photos

Dobrou zprávou pro všechny je, že po stažení jsou fotky zcela v pořádku a zobrazí se normálně bez viditelné vady. Zdá se tedy, že se jedná o chybu ve webovém rozhraní aplikace Fotky Google, kterou lze opravit aktualizací.

Doposud se ale nepodařilo přijít na to, co je vlastně příčinou chybného zobrazování obrázků. Jen na fóru Google se tohoto problému týkají desítky příspěvků, které jsou z posledních dnů. Lze tedy předpokládat, že se jedná o rozšířenější problém.

Zdroj: Google Photos Help

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení