Menu

Nokia 5710 XpressAudio je tlačítkový telefon a sluchátka v jednom: cenu má velmi zajímavou

14.07.2022 13:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nokia 5710 XpressAudio je tlačítkový telefon a sluchátka v jednom: cenu má velmi zajímavou

Nokia 5710 XpressAudio je tlačítkový telefon a sluchátka v jednom: cenu má velmi zajímavou | foto: Nokia / 5710 XpressAudio press kit

Nokia již dávno nepatří k premiantům ve světě mobilních telefonů. Trend androidových zařízení nestíhá dohánět, a tak zkouší štěstí alespoň v oblasti nevídaných tlačítkových strojů. A jedním takovým je určitě Nokia 5710 XpressAudio.

Jedná se vlastně o zcela běžný tlačítkový telefon, který je však vylepšen o kvalitní zvuk. Po obvodu zařízení nalezneme speciální tlačítka pro přepínání skladeb, také reproduktor by měl být silnější než u běžných “tlačítkáčů”. Tím hlavním benefitem jsou však true-wireless bezdrátová sluchátka ukrytá přímo v telefonu.

Nokia 5710 se sluchátky

Z těla je vyjmete posunutím zadní krytky a spárujete je pomocí Bluetooth 5.0. Dle oficiálních renderů se jedná o bezdrátová sluchátka peckového typu. Kromě nich má ale telefon taktéž 3,5mm audiojack pro připojení běžných “staromilských” drátových sluchátek.

 

Nokia 5710 XpressAudio

Nový tlačítkový telefon Nokia | Zdroj: Nokia / 5710 XpressAudio press kit

Pomineme-li vychytávku v podobě bezdrátových sluchátek, máme před sebou relativně běžný tlačítkový telefon Nokia. Z výbavy se sluší zmínit obrazovka s úhlopříčkou 2,4″, displej je s rozlišením QVGA, dále čipová sada Unisoc T107, uživatelská paměť 128 MB a operační paměť 48 MB (pro uskladnění hudby bude třeba vložit paměťovou kartu s kapacitou do 32 GB).

Uvnitř telefonu je dále 1450mAh vyjímatelná baterie, která se nabíjí postarším microUSB. Pokud jde o výdrž, při připojení k internetu 4G LTE zvládne mobil v režimu standby cca 20 dní. Zapomenout nesmíme ani na kameru, která je umístěna v prostředku zad, hned nad vysunovací šachtou s bezdrátovými peckami. Jde o jediný objektiv s rozlišení VGA 0,3 Mpx, nechybí však přisvětlovací blesk použitelný také jako svítilna.

Cena je příznivá

Lze očekávat, že nová “hudební Nokia” zamíří i na český trh, oficiální informace však v tuto chvíli nemáme. Aktuálně víme pouze to, že model 5710 XpressAudio bude nabízen v černo-rudé a bílo-rudé kombinaci. Cena v Evropě byla stanovena na 69 eur, tedy asi 1700 Kč včetně DPH.

Zdroj: Tisková zpráva Nokia

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení