Menu
CHIP Speedtest

Nokia 8.2 5G: nový top model představí HMD na veletrhu v Barceloně

30.01.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nokia 8.2 5G: nový top model představí HMD na veletrhu v Barceloně

Nokia 8.2 5G: nový top model představí HMD na veletrhu v Barceloně | foto: CHIP

Podle nejnovějších informací plánuje Nokia uvedení svého prvního vlastního smartphonu pro standard 5G. Stane se tak v rámci veletrhu Mobile World Congress 2020, který proběhne koncem února v Barceloně.

Nyní se objevily první informace o specifikacích a ceně telefonu Nokia 8.2 5G. LTE varianta zařízení nebude čili můžeme očekávat první opravdový 5G smartphone od Nokie.

Server Nokiamob.net zveřejnil několik zajímavých podrobností o očekávaném modelu, který bude představen v rámci veletrhu MWC. Ten proběhne ve dnech 24. až 27. února v Barceloně.

Původně byla plánována i varianta modelu 4G, ale ani ta nakonec nebude. Výrobce se rozhodl, že se v tuto chvíli bude plně soustředit na podporu modelu 8.2 s podporou 5G.

Očekávaná Nokia by se měla objevit vybavena 63 Mpx fotoaparátem na zadní straně a 32 Mpx vysouvacím objektivem na straně přední.

Nokia 8.2 5G: objeví se zařízení ve dvou variantách?

nokia8-2-ilu1

Předběžné informace naznačují, že zbrusu nová Nokia 8.2 5G by měla být představena v rámci MWC 2020.

Zařízení je postaveno na Qualcomm Snapdragonu 765, podporovaném 6 GB RAM. Interní paměť by měla mít kapacitu 128 GB. Uživatelé by se mohli těšit i na limitovanou edici s vyšší výbavou, zahrnující 8 GB RAM a 128/256 GB interní paměti.

Energii bude zařízení poskytovat akumulátor s kapacitou 3500 mAh s podporou rychlého nabíjení. Na těle smartphonu najdeme zdířku pro standardní 3,5mm jack. Očekávaná cena novinky v základním provedení by se měla pohybovat kolem 15.000 Kč.

Přečtěte si také: Top 10 srovnávací test smartphonů

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.