Menu

Notebook s 3D zobrazením bez brýlí

14.07.2011 12:39 | Redakce Chip + Přidat komentář
Notebook s 3D zobrazením bez brýlí

Notebook s 3D zobrazením bez brýlí | foto: CHIP

Notebook s 3D displejem bez nutnosti používat brýle nabízí vyspělou 3D zábavu i obchodní aplikace a umožňuje zobrazovat současně 2D i 3D obraz

Toshiba představila svůj první notebook s 3D zobrazením bez brýlí. Model Qosmio F750 3D je prvním komerčně dostupným 3D notebookem bez nutnosti používat speciální brýle, jenž navíc dokáže na svém displeji zobrazovat současně 2D a 3D obsah. Jedná se o nový zážitek z využívání 3D zobrazení, protože uživatel může například sledovat 3D obsah v jednom okně a současně v jiném okně na internetu vyhledávat a prohlížet doplňující informace. Notebook je dále umožňuje konverzi 2D DVD disků do 3D.
Toshiba používá pro zobrazení přepínatelné aktivní čočky, jež oddělují dva paralaxní obrazy a směřují je do levého a pravého oka. Aby uživatelé mohli před displejem notebooku měnit svou polohu, je notebook Qosmio F750 3D vybaven webovou kamerou s vysokým rozlišením (HD), která využívá technologii sledování obličeje a neustále detekuje, kde se oči diváka nacházejí. Díky tomu je možné dosáhnout široké pohledové zóny pro 3D zobrazení bez slepých míst. Přepínatelné aktivní čočky navíc umožňují, aby displej notebooku zobrazoval současně 2D i 3D obsah.
Notebook mohou například využít architekti, návrháři interiérů a designéři produktů - mohou svým představám vdechnout život a vědci mohou tyto technologie využít pro 3D modelování. Notebook Qosmio F750 3D bude během srpna dostupný v červeném barevném provedení za doporučenou koncovou cenu 38 990 s DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení