Menu

Notebooky se ScreenPadem

05.06.2018 16:36 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Notebooky se ScreenPadem

Notebooky se ScreenPadem | foto: CHIP

Asus se pochlubil novými notebooky ZenBook Pro, jejichž touchpad nazvaný ScreenPad slouží jako druhý displej. Na něm mohou být zobrazeny například ikony aplikací, kalkulačka, kalendář, nebo s ním můžete ovládat smartphone.

ZenBook Pro je řada výkonných notebooků, která obsahuje novou futuristickou obrazovku ScreenPad. Jedná se o inovaci firmy Asus, která podle ní mění způsob, jakým uživatelé pracují a komunikují s notebookem. ScreenPad chytře kombinuje dotykovou plochu s plnokrevným dotykovým displejem s vysokým rozlišením a nabízí nové způsoby inteligentní interakce s aplikacemi Windows a speciálními programy nazvanými ScreenPad Apps.

ScreenPad nabízí adaptivní funkce s kontextovými nástroji pro zvýšení pracovní efektivity a produktivity a umožňuje, aby si jej uživatelé mohli přizpůsobit vlastním potřebám. Podporované aplikace aktuálně zahrnují Microsoft Word, Excel, PowerPoint a YouTube s podporou dalších aplikací ve vývoji, jako je Asus Sync, která umožňuje uživatelům ovládat svůj telefon přes ScreenPad.

asus-global-pc-and-phone-marketing-senior-director-marcel-campos-unveils-zenbook-pro-15-and-14-with-screenpad-feature-nahled

V řadě ZenBook Pro zatím najdete notebooky ZenBook Pro 15 a 14. ZenBook Pro 15 je výkonné monstrum obdařené šestijádrovým procesorem Intel Core i9 osmé generace, grafickou kartou GeForce GTX 1050Ti, 1TB PCIe x4 SSD diskem, gigabitovou Wi-Fi a třemi porty Thunderbolt 3. Multimédia je možné konzumovat na 15,6“ displeji NanoEdge PANTONE se 4K UHD rozlišením, který pokrývá 100 % barevného gamutu Adobe RGB, a disponuje hodnotou ∆E (Delta-E) <2,0 barevnou přesností. Audio zajišťuje výkonný certifikovaný zvukový systém Harmon Kardon.

ZenBook Pro 14 je také vybaven nejmodernějšími komponentami.  Zahrnují až procesor Intel Core i7 osmé generace, až 16 GB RAM a grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1050 MAX-Q. ZenBook Pro 14 podporuje paměť Intel Optane, je vybaven 14“ displejem NanoEdge s Full HD rozlišením, infračervenou kamerou pro rozpoznávání obličeje a vestavěnou podporou pro hlasové služby Amazon Alexa. Oba modely přicházejí s povrchovou úpravou v barvách Deep Dive Blue a Rose GoldZenBook Pro 15 (UX580) se zařízením ScreenPad je prvním modelem v řadě s podporou ScreenPad, ZenBook Pro 14 (UX480) bude na trh uveden později během roku 2018.

Není to poprvé, co společnost Asus zkouší prorazit s notebookem se dvěma displeji. Už například v roce 2007 představila model W5fe, který měl druhý displej na víku s hlavním displejem a který byl nazván SideShow. Podporoval ho Microsoft u svého tehdejšího systému Windows Vista. 

w5fe-01-o-1-nahled

Asus W5Fe z roku 2007 s displejem SideShow.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení