Menu

Nová bezzrcadlovka a zrcadlovka v řadě EOS

28.08.2019 11:38 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nová bezzrcadlovka a zrcadlovka v řadě EOS

Nová bezzrcadlovka a zrcadlovka v řadě EOS | foto: CHIP

Canon představil dva nové fotoaparáty s vysokým rozlišením - jednu digitální zrcadlovku a jednu bezzrcadlovku. Určené jsou především pro pokročilé fotoamatéry. EOS 90D je rychlý a spolehlivý přístroj typu DSLR s tradičním robustním tělem, vynikající pro sportovní a přírodní fotografii. Pro každodenní fotografování a cestování je určený systémový kompakt EOS M6 Mark II.

Oba modely, tedy EOS 90D a EOS M6 Mark II, vychází se svých předchůdců a to Canon EOS 80D, respektive EOS M6 a jsou vybavené nejnovějším procesorem Canon DIGIC 8, který zajišťuje rychlé zpracování obrazu a odezvu a nabízí nejnovější funkce v oblasti fotografie a videa. Jsou také osazené novým snímačem CMOS typu APS-C s rozlišením 32,5 milionu bodů. Mechanické závěrce pomáhá elektronická s nejkratším časem 1/16000 sekundy, která je vynikající pro fotografování objektů v pohybu.

48605205111-23458dc2e4-o-nahled

Canon EOS 90D nabízí sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu s automatickým posunem bodu zaostření a 11 snímků za sekundu při živém náhledu. Optický hledáček zkracuje prodlevu a umožňuje rychle reagovat například při fotografování přírody, zatímco inteligentní funkce na displeji zobrazují úplnou scénu i s nastavením. Přístroj EOS 90D má také prodlouženou výdrž baterie – dokáže pořídit až 1300 snímků. 

48605205281-5209e2cd2f-o-nahled

Nejnovější bezzrcadlový kompaktní model Canon, EOS M6 Mark II, dokáže průběžně snímat rychlostí 14 snímků za sekundu nebo pořídit sérii 30 snímků ve formátu RAW za sekundu. Schopnost snímat spontánní akce podporuje kompatibilita s paměťovými kartami UHS-II a vyrovnávací paměť na 80 snímků formátu JPEG velikosti L.

Fotoaparáty mají možnost bezdrátového připojení přes WiFi a Bluetooth a tvůrci tak mohou obrazový materiál sdílet živě na sociálních sítích. Společnost Canon oba přístroje vybavila rychlým a přesným systémem automatického ostření na oči, který přispívá k tomu, že fotografie věrně a ostře zachycují přirozený výraz a pohyb. V přístroji EOS 90D tento systém spolupracuje s měřicím snímačem RGB+IR o rozlišení 220 000 bodů s detekcí blikání světelného zdroje, který přispívá ke spolehlivé detekci lidské tváře a lepší kontrole nad expozičními hodnotami. Tento nový snímač dosahuje vyššího rozlišení, aniž by to snížilo jeho výkon při nízké úrovni osvětlení, a to díky citlivosti v rozsahu ISO 100-25600. Canon EOS M6 Mark II vykazuje lepší výsledky ostření než jeho předchůdce EOS M6. Při použití objektivu se světelností f/1,4 nebo vyšší dokáže ostřit již při EV -5 - tedy i při zatažené obloze s měsíčním svitem a samozřejmě v interiérech a ve stínu.

 

4K video

EOS 90D a EOS M6 Mark II jsou mnohostranné přístroje pro fotografování i natáčení videa. Podporují záznam v rozlišení 4K s využitím plného úhlu záběru nasazeného objektivu a rychlé Full HD se snímkovou frekvencí až 120 FPS. Poskytují široké možnosti natáčení včetně zpomaleného záznamu, ořezu nebo záznamu v supervysokém rozlišení. U přístroje EOS 90D je k dispozici i režim 4K s ořezem, který tvůrcům obsahu umožňuje dosáhnout stejné obrazové kvality s větším dosahem. To znamená, že lze natáčet vysoce kvalitní video z větší vzdálenosti a pořídit záběry i tam, kde se uživatel nemůže ke scéně více přiblížit – například na safari.

Mikrofonní vstup umožňuje video bloggerům a užívat externí mikrofon pro dosažení čistého a nezkresleného zvuku. Canon EOS 90D je vybavený také výstupem na sluchátka. Možnost ovládání úrovně zvuku při záznamu také minimalizuje nutnost dalších zásahů při následném zpracování. Pro filmování za pohybu je EOS M6 Mark II vybavený výklopným displejem.

 48605205356-32795e774f-o-nahled

Jednodušší manipulace a lepší ovládání

EOS 90D je nejnovější DSLR řady EOS. Má tělo s obvyklým designem, avšak nižší hmotností a větším gripem, který usnadňuje úchop a zlepšuje rovnováhu, zejména s nasazeným objektivem s dlouhým ohniskem při fotografování sportu nebo volně žijících zvířat. Fotoaparát je vybavený dvěma multifunkčními kruhovými voliči – včetně jednoho nově přidaného, jaký nalezneme na zadní straně profesionálních přístrojů – a obvyklých tlačítek přístrojů EOS. Otočný dotykový displej s úhlopříčkou 7,7 cm usnadňuje komponování záběru na jasném světle i při fotografování z náročných úhlů.

Kompaktní rozměry přístroje EOS M6 Mark II umožňují spontánní fotografování momentek ve stylu kompaktních přístrojů. Kruhový funkční volič, hlavní kruhový volič, nastavitelný přepínač automatického a manuálního ostření a tlačítko startu automatického ostření jsou rozmístěné tak, aby zjednodušovaly ovládání v dynamických fotografických podmínkách. Odpojitelný hledáček je vyvýšený a vycentrovaný.

Na českém trhu se budou fotoaparáty EOS 90D prodávat za 33 790 Kč, kompakty EOS M6 budou k dispozici za 24 290 Kč.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení