Menu

Nová konzole kompatibilní s ovládáním „Kinect“

28.06.2010 07:36 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nová konzole kompatibilní s ovládáním „Kinect“

Nová konzole kompatibilní s ovládáním „Kinect“ | foto: CHIP

Na herním veletrhu E3 představila společnost Microsoft novou verzi herní konzole Xbox 360. Inovovaný model obsahuje celou řadu technických vylepšení, která jsou ukryta ve zmenšeném designu v lesklé černé barvě.

Uživatelé nové verze konzole Xbox 360 se mohou těšit na 250GB pevný disk pro ukládání her a vestavěný bezdrátový adaptér Wi-Fi. Konzole má nyní 5 USB vstupů a optický zvukový výstup pro kvalitnější zážitek z hraní. Díky nižší spotřebě také výrazně poklesla hlučnost při plném zatížení.
Nová konzole bude v České republice k dispozici již 16. července a její cena bude stejná jako stávající verze Elite, kterou je možné v obchodech zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 6 990 Kč.
Xbox 360 je také kompatibilní s připravovaným pohybovým senzorem Kinect (dříve „Project Natal“), který bude v České republice uveden v listopadu 2010. Tato revoluční technologie snímá pomocí kamer veškeré pohyby uživatele a umožňuje tak systém ovládat celým tělem. V době uvedení senzoru Kinect bude k dispozici 15 her, které plně využívají možností nové technologie.
Mezi nimi nebude chybět například:

  • Kinect Joy Ride - simuluje adrenalinové závody na motokárách,
  • Your Shape: Fitness Evolved je titul určený pro posilování a relaxaci v pohodlí domova,
  • Kinect Sports hráče zavede na atletický ovál mezi běžce nebo fotbalisty,
  • Dance Central promění obývací pokoj v taneční parket s pestrou paletou diskotékových hitů.


Na podzim bude také spuštěna komunitní služba pro hráče Xbox Live. Uživatelé v České republice tak budou moci poprvé oficiálně změřit síly s jinými hráči po celém světě ve svých oblíbených multiplayerových titulech. Více informací naleznete na www.xbox.cz

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení