Menu

Nová verze iOS bude mít 200 nových vlastností

10.06.2011 07:31 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nová verze iOS bude mít 200 nových vlastností

Nová verze iOS bude mít 200 nových vlastností | foto: CHIP

Pro uživatele zařízení iPhone, iPad a iPod touch bude během letošního podzimu k dispozici nová verze iOS. Mezi nové funkce patří například Notification Center, funkce iMessage, aplikace Newsstand a integrace služby Twitter.

Společnost Apple představila nejnovější verzi mobilního operačního systému - systém iOS 5, a uvolnila jeho beta verzi pro členy programu iOS Developer Program. Beta verze systému iOS 5 obsahuje více než 200 nových vlastností, které budou uživatelům zařízení iPhone, iPad a iPod touch k dispozici během letošního podzimu.
Systém iOS 5 obsahuje mimo jiné následující nové vlastnosti: Funkce Notification Center (prohlížení oznámení a jejich správy na jednom místě); funkce iMessage (služba zasílání zpráv, která umožňuje snadné posílání textových zpráv, fotografií a videí mezi zařízeními se systémem iOS); a aplikace Newsstand (nový způsob kupování a organizování předplatného novin a časopisů). S novou funkcí PC Free mohou uživatelé zařízení se systémem iOS 5 aktivovat a nastavovat svá zařízení po vybalení a bezdrátově stahovat aktualizace softwaru bez potřeby počítače.
„Pravděpodobně nejzásadnější vlastností systému iOS 5 je možnost hladké spolupráce se službou iCloud, představující post PC revoluci, kterou společnost Apple vede.“, řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. Služba umožní automatické a bezdrátové udržování e-mailů, kontaktů, kalendářů, fotografií, aplikací, knih, hudby a dalšího obsahu v aktualizovaném stavu, ve všech vašich zařízeních, bez nutnosti připojování k počítači.
Vylepšen bude i prohlížeč Safari. Mezi jeho nové funkce patří čtečka Safari Reader, která nastaví na webové stránce správnou velikost písma, čímž umožňuje snadné procházení a čtení článků; seznam Reading List umožňující ukládání článků pro pozdější čtení, které se zobrazí ve všech vašich zařízeních se systémem iOS; a procházení pomocí karet, které umožňuje snadný přechod mezi více webovými stránkami v zařízení iPad.

Mezi další nové funkce systému iOS 5 patří:

  • Game Center, nyní se schopností přidávání fotografií do profilu, kupování nových her z aplikace Game Center a snadnějším vyhledáváním přátel a nových her;
  • Vylepšení aplikace Mail, mezi něž patří schopnost vytváření zpráv pomocí přetahování adres a nová formátovací lišta s ovládacími prvky pro tučné písmo, kurzívu, podtržení a odsazení;
  • Funkce AirPlay Mirroring pro bezdrátové zobrazování obsahu ze zařízení iPad 2 přímo na televizoru HDTV prostřednictvím zařízení Apple TV;
  • rozdělená klávesnice (dostupná v celém systému) pro snazší psaní na zařízení iPad.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení