Menu

Nové funkce pro WhatsApp: posílání fotek nikdy nebylo tak snadné

25.12.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové funkce pro WhatsApp: posílání fotek nikdy nebylo tak snadné

Nové funkce pro WhatsApp: posílání fotek nikdy nebylo tak snadné | foto: downloadsource.fr/Foter.com

WhatsApp představil nejnovější beta verzi pro systémy iOS. Kromě některých vylepšení zabezpečení také zavádí novou funkci, která výrazně usnadňuje posílání fotek a videí. Do startovacích bloků také zaklekla nová funkce pro volání přes Messenger.

Spolu s nejnovější beta verzí 2.21.10.23 WhatsApp pro iOS zavádí novou funkci "Past multiple items/Vložit více položek". Podle informací serveru WABetaInfo uživatelé nyní mají možnost prostřednictvím messengeru posílat několik obrázků a videí současně.

Chcete-li to provést, nejprve musíte v iPhonu otevřít aplikaci "Fotky". Poté vyberete požadované soubory a klepnete na "Kopírovat". Pokud následně otevřete WhatsApp, vybrané fotky a videa půjde přímo vložit do vlákna chatu a přímo odeslat.

Nová beta verze také obsahuje některé opravy chyb a další vylepšení:

– oprava chyby vyhledávání aktualizací stavu
– vylepšení pro hlasová, video a skupinová volání
– vylepšení pro zakládání nových kontaktů
– vylepšení pro sdílení URL
– jednodušší záloha historie chatu
– základní vylepšení nálepek a emodži
– vylepšení připojení

WhatsApp pro iOS: další špičková funkce na pochodu

whatsappfotos1

V budoucnu se půjde připojit ke skupinovým hovorům i později v jejich průběhu. | Zdroj: WABetaInfo

První indikace už před několika týdny obsahovala verze pro Android. Jisté náznaky nové praktické funkce má nyní i beta verze pro iOS. Vývojáři vysoce pravděpodobně připravují novou funkci, která uživatelům umožní zúčastnit se skupinových hovorů i pokud volání stále ve WhatsApp probíhá. Video hovory jsou v době současných omezení obzvlášť populární, a proto se nová možnost pravděpodobně setká s pozitivní zpětnou vazbou od uživatelů. Delší dobu už takovou funkci nabízejí další aplikace, ve kterých lze video hovory realizovat. Například Microsoft Teams nebo Skype.

Připravovaná funkce připojení do skupinového volání prozatím není k dispozici ani v beta verzi, ani ve standardní verzi komunikátoru. Vývojáři WhatsAppu v tuto chvíli pracují na její implementaci, uživatelé ale musí být ještě nějakou dobu trpěliví.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.