Menu

Nové koncepty flexibilních displejů

05.03.2020 16:53 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nové koncepty flexibilních displejů

Nové koncepty flexibilních displejů | foto: CHIP

Společnost TCL Communication představila své inovace v oblasti flexibilních mobilních displejů. Před časem už ukázala koncept tabletu s natřikrát složeným displejem a nyní prezentuje další unikát, kterým je koncept smartphonu s vysouvacím displejem.

Oba koncepty představují to nejnovější v oblasti vývoje flexibilních displejů pro chytrá zařízení. TCL Communication ve spolupráci se sesterskou společností TCL-CSOT již navrhla více než 30 různých designů zařízení s flexibilním displejem. TCL těmito koncepty ukazuje, že při vývoji flexibilních a skládacích zobrazovacích technologií stále existuje prostor pro nové nápady.

Rolovací displej

Vedle skládacích zařízení nabízí TCL i nové způsoby, jak využít flexibilní zobrazovací technologii AMOLED. Rozvinula proto koncept prvního smartphonu s vysouvacím displejem. Tento koncept, jenž má tloušťku pouhých 9 mm a mění standardní design chytrých telefonů. Využívá rolovací AMOLED displej s interními motorky k rozšíření displeje z velikosti 6,75 palců na mnohem větší plochu s úhlopříčkou 7,8 palců a to pouhým stiskem tlačítka. Výsledkem je nové zařízení, které dokáže v uživatelském rozhraní rozdělit obrazovku a umožní práci na více úlohách najednou. Díky systému rolování nemá zařízení žádné předěly ani záhyby vyskytující se u skládacích AMOLED displejů. V okamžiku, kdy se posuvný panel nepoužívá, využívá pokročilé mechaniky k zakrytí flexibilního displeje.

 

tri-fold-display-concept-image-5-nahled

Natřikrát složený tablet

Ačkoli většinou se vývoj v oblasti skládacích zařízení zaměřuje na chytré telefony, TCL se domnívá, že tuto technologii lze využít i pro větší obrazovky. Proto nedávno představila koncept natřikrát složeného tabletu, kterým chce definovat vývoj zcela nové produktové kategorie. Funkční prototyp přitom využívá obě technologie ohybu displeje, které TCL vymyslela – DragonHinge a ButterflyHinge. Ty dokážou desetipalcový tablet přeměnit na 6,65palcové zařízení s poměrem stran 20,8:9 a 3K rozlišením displeje. Jedná se o první tablet s velkým displejem, který využívá dvojitý kloub, pomocí nějž se složí. Informace o cenách a dostupnosti konceptů TCL s ohebnými či vysouvacími displeji chytrých telefonů nebyly zatím oznámeny.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení