Menu

Nové metody DDOS útoků

13.03.2016 13:19 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nové metody DDOS útoků

Nové metody DDOS útoků | foto: CHIP

Nový typ útoků prostřednictvím protokolu TFTP může ohrozit obrovské množství webových serverů. Existuje řešení?

Vydírání internetových služeb pomocí DDOS útoků patří k největším hrozbám, kterých se právem bojí všichni, kdo na internetu podnikají. Ochrana proti DDOS útokům je totiž poměrně složitá a drahá. Není proto žádným tajemstvím, že je boji proti DDOS věnováno značné úsilí. Situaci navíc neusnadňují nezkušení správci serverů, kteří špatnou konfigurací služeb značně usnadňují hackerům práci. Je například známé, že k DDOS útokům je možné využít například špatně nastavené služby DNS nebo NTP.

Nově ale bylo objeveno, že ke stejnému účelu lze využít TFTP (Trivial File Transfer Protocol). TFTP je velice jednoduchý protokol pro přenos souborů, obsahující jen základní funkce protokolu FTP, který najdete na obrovském množství serverů.  Skupinka expertů během krátké chvíle objevila přibližně 600 tisíc TFTP serverů s veřejně dostupnými porty, které mohou být zneužity k masivnímu DDOS. Další podrobnosti najdete na webu The Register na http://www.theregister.co.uk/2016/03/09/trivial_ddos_amplification_method/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení