Menu

Nové obavy o zdraví Steva Jobse

17.01.2011 17:29 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové obavy o zdraví Steva Jobse

Nové obavy o zdraví Steva Jobse | foto: CHIP

Steve Jobs, ikonický CEO společnosti Apple, se nyní potřebuje „soustředit na své zdraví“.

Steve Jobs dnes ráno rozeslal zaměstnancům Apple e‑mail, v němž oznamuje, že se na vlastní žádost uvolňuje z práce „ze zdravotních důvodů“; zůstane však ve funkci CEO a bude se „podílet na hlavních strategických rozhodnutích“; každodenní chod firmy však bude řídit Tim Cook (COO).

Steve neoznámil, jak dlouho zůstane mimo — jen, že doufá, že se vrátí, jakmile bude moci. Na závěr prosí o úctu ke svému soukromí.

Říká se, že Steve Jobs vede vývoj úspěšných produktů Apple velice těsně a pevnou rukou — současný úspěch Apple stojí a padá s ním osobně. V roce 2004 však Steve bojoval s rakovinou slinivky břišní a v roce 2009 podstoupil transplantaci jater.

Apple si v posledních letech vedl až závratně dobře, jeho tržní kapitalizace stoupala do rekordních výšin, loni v květnu předehnal Microsoft a měl téměř nakročeno k tomu, aby se stal veřejně obchodovanou společností s nejvyšší tržní hodnotou na světě (kdyby se dotáhl na ExxonMobil).

V USA dnes akcie spadnout nemohly, ježto se tam neobchodovalo, neboť drží den Martina Luthera Kinga Jr. V Německu však spadly o více než o osm procent.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení