Menu
CHIP Speedtest

Nové symboly v platformě Google Play: co by uživatelé měli nyní vědět

21.01.2021 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nové symboly v platformě Google Play: co by uživatelé měli nyní vědět

Nové symboly v platformě Google Play: co by uživatelé měli nyní vědět | foto: Teri Comroe, dionhva, OpenClipart-Vectors, Willfried Wende/Pixabay

Někteří uživatelé si už možná všimli, že mnoho aplikací v obchodě Google Play nedávno získalo nové ikony. O co vlastně jde a co bychom o této inovaci měli vědět.

Pokud si uživatelé zařízení s Androidem chtějí stáhnout novou aplikaci pro svůj smartphone, je zpravidla prvním místem obchod Google Play. Google svou stahovací platformu opakovaně doplňuje o praktické inovace, které by měly uživatelům usnadnit hledání, orientaci a stahování aplikací.

Mnoho uživatelů nedávno postřehlo, že Google přidal do zobrazení seznamu aplikací malé šipky. Co vlastně znamenají: pokud šipka směřuje nahoru, aplikace si zlepšuje svou pozici a roste v počtu stahování, naopak šipka dolů značí, že konkrétní titul o jednu nebo i více pozic propadl. Píše o tom server Android Police.

Nové symboly v obchodu Google Play: některé otázky zůstávají nezodpovězené

googlecharts

Malé šipky vlevo u názvů aplikací označují rostoucí nebo klesající trend v počtech stahování. | Zdroj: Google Play

Stále ale není jasné, jaká období Google porovnává pro označování aplikací. Také neupřesňuje, o kolik pozic aplikace stoupají nebo klesají. Bylo by myslitelné časové rozpětí tří až sedmi dnů, během kterých by aplikace mohla zaznamenat trend v počtu stažení ve srovnání s konkurencí.

Přesto má označování šipkami pro uživatele jisté výhody: pokud některá z aplikací zaznamenala v posledních dnech pozitivní trend, jako dnes hodně diskutovaná alternativa WhatsAppu, komunikátor Signal, lze to okamžitě zobrazit v seznamu aniž byste znali anebo potřebovali znát její předchozí umístění.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.