Menu

Novinka pro uživatele Androidu: univerzální tlačítko v Chromu mnohé zjednoduší

15.06.2022 16:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Novinka pro uživatele Androidu: univerzální tlačítko v Chromu mnohé zjednoduší

Novinka pro uživatele Androidu: univerzální tlačítko v Chromu mnohé zjednoduší | foto: Solen Feyissa/Unsplash

Google představil novou funkci pro svou mobilní verzi prohlížeče Chrome. Jde o tlačítko, které má zjednodušit jeho používání. Co se změní pro uživatele a k čemu vlastně slouží?

Ve verzi Chrome pro Android je k dispozici nová funkce. Jde o "kouzelné" tlačítko, která má zjednodušit ovládání. Takto to alespoň Google charakterizuje na svém webu.

Nové tlačítko se nachází vpravo vedle řádku s URL adresou. Může plnit tři různé funkce: otevře nabídku sdílení, otevře novou kartu, nebo aktivuje hlasové vyhledávání.

Nová funkce v prohlížeči Google Chrome pro Android: tlačítko je už k dispozici

magibutton

Google přidal do mobilní verze svého prohlížeče nové tlačítko. Nachází se vpravo vedle řádku s URL adresou a může plnit tři různé funkce. | Zdroj: Google

To, jakou funkci bude tlačítko v danou chvíli plnit, je ve výchozím nastavení v rukou strojového učení. V případě potřeby ale lze spouštěnou aktivitu nastavit i ručně. K potřebné funkci tak uživatelé mohou dojít o jeden krok rychleji, než tomu bylo doposud. Je možné, že v budoucnu Google do tlačítka přidá i další volitelné funkce.

Tato novinka se v současné době postupně uvolňuje pro všechny uživatele Chromu ve verzi pro systém Android. Pokud aktualizaci nemáte ještě k dispozici, dorazí jistě v nejbližších dnech.

Zdroj: Blog Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  <a href=„https:/­/google.com“>::</a>

  Reagovat na komentář

  Neboli, google prohlubuje rozsah sledování uživatelů.

  Protože bez aktivního šmírování by strojové učení nefungovalo.
  K čertu s tím mizerným úchyláckým šmírákem.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení