Menu

Novinka ve Windows 11: záložky v Průzkumníku souborů si uživatelé přáli už dlouho

11.03.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Novinka ve Windows 11: záložky v Průzkumníku souborů si uživatelé přáli už dlouho

Novinka ve Windows 11: záložky v Průzkumníku souborů si uživatelé přáli už dlouho | foto: Russ Ward/Unsplash

Vy, kdo jste už přešli na Windows 11, se můžete těšit na novou funkci. Mnozí uživatelé si ji přáli už několik let. Známe to z internetových prohlížečů: jde o zobrazení obsahu na kartách. V aktuální Preview verzi Windows 11 to umožňuje i Průzkumník souborů.

Microsoft nedávno uvolnil v kanálu Insider Preview sestavu Windows 11 s číselným označením 22572. Jak informuje server Windows Central, nová verze obsahuje funkci, na kterou uživatelé čekali už delší dobu.

Novinka je v Průzkumníku souborů, který je součástí operačního systému. V Preview verzi se nyní v horní části okna zobrazují karty, které většina uživatelů zná z internetových prohlížečů. Systém zobrazení na kartách také používají některé jiné aplikace, které plní roli souborových správců.

Windows 11: dostanou se karty v Průzkumníku souborů do finální verze systému?

explorertabs

Jak jste zvyklí z internetových prohlížečů a dalších aplikací, karty se nacházejí v horní části okna. | Zdroj: Windows 11 Insider Preview

Výhody pro uživatele jsou jednoznačné. Namísto neustálého procházení mezi složkami v jednom okně, pohybu ve stromové struktuře adresářů nebo otevření více oken Průzkumníku lze mít potřebné náhledy složek na jednotlivých kartách, a jen přepínat mezi nimi.

Už v minulosti si Microsoft se zobrazením karet v Průzkumníku pohrával. Doposud se ale nikdy tato funkce nedostala do produkční verze operačního systému.

Vzhledem k tomu, že funkci obsahuje opět pouze Preview verze Windows, je docela možné, že Microsoft zobrazení karet v Průzkumníku opět odstraní dříve, než k nim získají přístup uživatelé standardní verze. Nicméně z hlediska reakcí v Centru zpětné vazby patří karty v Průzkumníku souborů už několik let k nejžádanějším funkcím. Tak se to snad už tentokrát povede.

Zdroj: Windows Central

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení