Menu

Nový mobilní tarif od operátora Google (zatím jen v USA)

22.04.2015 11:49 | Josef Mika + Přidat komentář
Nový mobilní tarif od operátora Google (zatím jen v USA)

Nový mobilní tarif od operátora Google (zatím jen v USA) | foto: CHIP

Google nabízí smlouvy na mobilní data, jeho kombinovanou síť zvládá zatím jen Nexus 6.

22. dubna představil v USA vlastní mobilní nabídky. Velkou změnou oproti zavedené praxi je to, že zákazníci zaplatí pouze za data, které skutečně přenesou, na rozdíl od obvyklých pevných cen za předem dané množství dat. Plán Googlu má ale háček: Smlouva na mobilní služby od Googlu bude k mání pouze pro majitele modelu Nexus 6 a to pouze v USA – tak o tom alespoň informovat Wall Street Journal.

Google jako operátor

Mobilní síť Googlu využívá infrastrukturu amerických providerů T-Mobile US a Sprint a jeho stávající Wi-Fi infrastrukturu. K tomu, aby bylo možné přecházet mezi různými sítěmi a vyměňovat si informací mezi nimi, je zapotřebí přesná souhra hardwaru a softwaru – což Google zatím umožnil pouze svého u nového modelu Nexus 6. Starší zařízení řady Nexus nejsou schopny síť Google využívat, podobně jako to neumožňují jakékoliv jiné přístroje s Androidem.

nexus6-nahled

Nexus 6: Kombinovanou síť Googlu je možné využívat zatím jen s tímto modelem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení