Menu

Nový přehrávač iPod Touch

16.07.2015 11:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nový přehrávač iPod Touch

Nový přehrávač iPod Touch | foto: CHIP

Apple po dlouhé době inovoval i v oblasti MP3 přehrávačů. Nový iPod Touch šesté generace poslouží hudebním fanouškům i hráčům her a lze s ním také nahrávat video a fotografovat. 

Nový MP3 přehrávač iPod Touch je vybaven 8Mpx fotoaparátem iSight. Zvládne i nahrávat videa v rozlišení Full HD s frekvencí 120 fps, takže pořídit můžete efektní zpomalené video.

Na přední straně najdete 4“ retina displej s jemným rozlišením 1 136 × 640 bodů (stejný má iPhone 5).  Stejně jako iPhone 6 je založen na rychlém 64bitovém procesoru A8. Hrát hry tedy nebude žádný problém. Podrobnější hardwarové specifikace Apple neudává, ale lze předpokládat, že procesor má k dispozici 1 GB operační paměti. Nechybí bezdrátové připojení přes WiFi a Bluetooth. Tvarem i výbavou je tedy přehrávač dost podobný chytrému telefonu – chybí v podstatě jen komunikační modul. Beží samozřejmě na iOS 8. Má rozměry 123,4 x 58,6 x 6,1 mm a váží 88 g. Podle Applu by měl na akumulátor vydržet dlouhých 40 hodin při přehrávání hudby a 8 hodin při přehrávání videa.

Co se týká hudebních možností nový přehrávač podporuje službu Apple Music. Pokud je tedy uživatel v dosahu WiFi, může ji využívat a například si pustit rádio Beats 1, nebo písničky z katalogu. Nejlevnější 16GB verze stojí 6 490 Kč, nejdražší 64GB verze pak 12 790 Kč. Inovovaná byla i řada přehrávačů Pod nano a iPod shuffle, ale jen co se týká barevných variant. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení