Menu

Nový tenoučký Macbook s jediným konektorem

10.03.2015 11:09 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nový tenoučký Macbook s jediným konektorem

Nový tenoučký Macbook s jediným konektorem | foto: CHIP

Kromě updatu 13“ notebooku MacBook Pro a 11“ a 13“ modelů MacBook Air představil Apple i úplně nový a extrémně tenký notebook MacBook s 12“ retina displejem a procesorem Intel Core M, který je jen pasivně chlazen.

macbook-op90-tilt-gld-print-nahled

Apple představil svůj první 12“ Macbook, který je tenčí a lehčí než aktuální 11“ a 13“ modely notebooků. Váží totiž jen 0,9 kg a v nejtlustším místě má jen 13,1 mm a je tak dokonce o 20 procent hubenější než 11“ MacBook Air. Prodávat se bude v několika barevných provedeních a samozřejmě se systémem OS X Yosemite.

macbook-pf-op30-svr-print-nahled

Notebook je založen na úsporném procesoru Intel Core M, takže nepotřebuje aktivní chlazení. To znamená, že pracuje naprosto tiše, protože je pochopitelně vybaven jen SSD diskem. 12“ IPS displej nabízí rozlišení 2340×1440 bodů. Přepracovaná byla i klávesnice a využívá tzv. motýlí mechanismus. Je navíc podsvícena. Na Macbooku také najdete vylepšený touchpad nazvaný Force Touch, který podporuje haptickou odezvu (hmatovou zpětnou vazbu).

macbook-psl-allcolors-pr-print-nahled

Nový Macbook se bude prodávat ve třech barevných provedeních

Na akumulátor, který zabírá podstatnou část vnitřku notebooku, by měl podle Applu vydržet pracovat 9 hodin při prohlížení internetu a 10 hodin při přehrávání hudby. Co se týká dalších parametrů, notebook obsahuje bezdrátovou kartu 802.11ac WiFi, Bluetooth 4.0, 8 GB operační paměti RAM a 256GB SSD disk. Výstup zajišťuje integrovaná grafika Intel HD Graphics 5300. 

usb-nahled

Macbook má jediný oboustranný konektor USB-C. Zajišťuje i grafický výstup a napájení.

Co je hodně zajímavé, je přítomnost jediného portu a to oboustranného portu USB 3.1 (USB-C). Ten nahrazuje dokonce napájecí konektor i grafický výstup. Jak se tento přístup ukáže praktickým, zatím není jasné. Adaptér na VGA a HDMI se bude prodávat zvlášť a nebude určitě levný. Apple nejspíše uvede i monitor, který půjde k novému MacBooku připojit a bude ho zároveň i napájet.

baterie-nahled

Základní deska je miniaturní – většinu vnitřku zabírá akumulátor.

Cena nového MacBooku je 1299 USD, dražší verze s výkonnějším 1,2GHz procesorem a 512GB SSD diskem stojí 1599 USD. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení